Kliknij miniaturkę poniżej aby powiększyć
Tutoriale
Retusz
Retusz i renowacja
Obróbka zdjęć odzieży
  

Obróbka zdjęć, Retusz fotografii, Obróbka zdjęć - Photoshop, Retusz fotografii w Photoshopie, Obróbka zdjęć do sklepu, Retusz zdjęć modelki w Photoshopie, Portfolio Retusz, Obróbka i szparowanie zdjęć, Zlecenia, Usługi

Retusz zdjęć twarzy i sylwetki- Propozycja retuszu sylwetki i twarzy dla początkujących lub zawodowych modelek, aktorów, muzyków oraz dla osób prywatnych, dla wszystkich, którzy chcą udoskonalić swój wizerunek na fotografiach, którzy potrzebują fachowo wyretuszowanych zdjęć do reklamy, do druku, na strony internetowe lub gdy pragniesz je zaprezentować na naszej klasie lub facebooku. Jeśli potrzebujesz fachowej edycji i retuszu zdjęć to przyślij nam swoje fotografie. W ramach usługi retuszu zdjęć twarzy i sylwetki oferujemy- poprawę wyglądu twarzy poprzez zaawansowany retusz zmarszczek z zachowaniem naturalnej tekstury skóry, retusz pieprzyków, siniaków, blizn, wyprysków, zmian trądzikowych, zaczerwień, cieni pod oczami, ubytków w skórze z zachowaniem tekstury skóry twarzy, usunięcie włosów zasłaniających twarz, powiększenie, wyostrzenie oraz podkreślenie oczu i ich koloru oczu oraz makijażu, retusz czerwonych naczynek, zagęszczenie i wydłużenie rzęs, uwydatnienie i wygładzenie ust, retusz błyszczących partii skóry. W ramach retuszu zdjęcia zapewniamy również korekcję nierównych lub brakujących zębów oraz ich wybielenie, retusz wydatnego nosa lub podbródka, wyszczuplenie i podniesienie policzków, wymodelowanie kształtu twarzy, zagęszczenie i wydłużenie włosów, zmianę koloru fryzury, dodanie nowych kosmyków, wygładzenie i retusz skóry dekoltu, zamaskowanie okolic pach i bikini, wyszczuplenie ramion, usunięcie obwisłej skóry ramion, poprawę kształtu i wyglądu piersi oraz ich powiększenie, odchudzenie talii, retusz brzucha. W ramach retuszu zdjęcia zapewniamy również wysmuklenie ud i bioder, retusz skóry na nogach- zamaskowanie popękanych naczynek- pajączków, siniaków, zaczerwień, zbędnego owłosienia, cellulitu- pomarańczowej skórki, usunięcie tatuaży i piercing`u. W ramach retuszu zdjęć twarzy i sylwetki zapewniamy też wycięcie osoby z tła z precyzyjnym szparowaniem włosów za pomocą kanałów barw i piórka, podmianę tła fotografii na piękne plenery lub neutralne, zwiększenie saturacji i kontrastu zdjęcia, wyostrzenie zdjęcia, dodanie atrakcyjnych elementów dekoracyjnych lub zastosowanie efektów photoshop poprawiających wygląd retuszowanego zdjęcia. Retusz zdjęć twarzy i sylwetki sprawi, że Twoja sylwetka zyska nienaganne, zmysłowe kształty, twarz będzie urzekać piękną skórą i magnetycznym spojrzeniem a Twoje fotografie będą zachwycać i przyciągać wzrok.

Retusz zdjęć ślubnych- Jeśli pragniesz by Twoje ślubne fotografie na zawsze zatrzymały wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę z dnia Twojego ślubu, by zatrzymać na zdjęciach wyjątkowość tych chwil na długie lata, dla siebie i jako prezent dla rodziny to prześlij nam swoje zdjęcia do retuszu. W ramach usługi retuszu zdjęć ślubnych oferujemy- zaawansowany i subtelny retusz twarzy panny młodej oraz pana młodego, retusz zmarszczek, krostek, cieni, zaczerwień, worków pod oczami, wyostrzenie oczu, likwidację efektu "czerwonych oczu" na fotografii, wyszczuplenie policzków, retusz zbyt dużego podbródka, retusz kształtu i wielkości nosa, retusz kształtu, wyglądu i koloru uzębienia, poprawę wyglądu fryzury, zagęszczenie włosów, usunięcie niepotrzebnych kosmyków, poprawę kolorystyki włosów panny młodej, retusz łysiny lub zarostu pana młodego, wygładzenie sukni ślubnej panny młodej na zdjęciu, wyszczuplenie tali, poprawę wyglądu dekoltu, retusz nieatrakcyjnych partii ciała i zbędnego owłosienia, poprawę lub dodanie różnych elementów biżuterii, kwiatów itp. W ramach retuszu zdjęć ślubnych oferujemy również wycięcie pary małżeńskiej z tła zdjęcia, szparowanie włosów, podmianę tła zdjęcia na bardziej atrakcyjne np. ogród, park, pejzaż lub inny wymarzony krajobraz, usunięcie z tła fotografii niepotrzebnych osób lub detali, fotomontaż brakujących lub zaszumionych fragmentów na zdjęciu, wyrównanie kolorystyki fotografii. W ramach usługi retuszu zdjęć ślubnych zapewniamy również wyostrzenie zdjęcia, dodanie atrakcyjnych efektów i elementów dekoracyjnych na retuszowane zdjęcie, dodanie ramki do retuszowanej fotografii, przerobienie zdjęć na retro, high key, low key, sepia, czarno-białe itp lub dodanie innych wymaganych efektów z photoshop by zdjęcia ślubne stały się piękną pamiątką. Oferujemy też skanowanie zdjęć, przygotowanie zdjęć do druku oraz wydruk odbitek do albumu ślubnego.

Obróbka zdjęć do portfolio- Jeśli dopiero budujesz swoje portfolio lub jesteś już zawodową modelką, aktorką, tancerką, modelem, muzykiem i potrzebujesz, żeby fotografie zostały profesjonalnie poprawione i wyretuszowane, tak by mogły w pełni oddawać Twoją urodę lub jesteś osobą prywatną, która potrzebuje poprawienia swoich fotografii aby mieć piękną pamiątkę z imprezy, balu, wakacji, ślubu, wesela czy też innych uroczystości lub gdy pragniesz je zaprezentować na nk naszej klasie lub facebooku to prześlij nam swoje zdjęcia do retuszu. W ramach obróbki zdjęć do portfolio oferujemy dokładny retusz twarzy z zachowaniem naturalnego wyglądu i faktury skóry, retusz głębokich zmarszczek i bruzd, retusz zwiotczeń i opadających fragmentów skóry, powiększenie i wyostrzenie oczu, zamiana koloru tęczówek, podniesienie opadających kącików ust i oczu, retusz worków i cieni pod oczami, usunięcie popękanych naczynek w kącikach oczu i policzkach, pogrubienie i wydłużenie rzęs, zagęszczenie i poprawienie łuku brwi, retusz kształtu nosa- zwężenie, zmniejszenie, wyprostowanie lub usunięcie garbka na nosie, uwypuklenie, wygładzenie, pokolorowanie ust oraz dodanie efektu połysku, retusz zmarszczek mimicznych, na czole i w okolicach ust, poprawienie zębów- wyprostowanie, wybielenie, uzupełnienie ubytków, dodanie połysku, zamaskowanie błyszczącej skóry na policzkach i twarzy, zagęszczenie i wydłużenie włosów, dodanie pasemek lub zamiana koloru fryzury, profesjonalne wycinanie włosów z tła, poprawienie kształtu twarzy, usunięcie podwójnego podbródka. W ramach obróbki zdjęć do portfolio zapewniamy też retusz sylwetki, retusz biustu- wymodelowanie atrakcyjnego kształtu oraz powiększenie lub podniesienie, odchudzenie wybranych partii ciała- zamaskowanie brzuszka, retusz fałd na udach i biodrach, wymodelowanie pośladków, wysmuklenie brzucha, ud i bioder, wygładzenie skóry na brzuchu, retusz żylaków, pajączków, skórki pomarańczowej tzw. cellulitu, zamaskowanie tatuaży, blizn, pieprzyków, siniaków, usunięcie nadmiaru owłosienia na nogach i w okolicach bikini oraz pach, retusz zgrubień i spękanej skóry, nadanie skórze jej ładnego kolorytu opalenizny oraz połysku. W ramach obróbki zdjęć do portfolio zapewniamy również profesjonalne wycięcie postaci ze zdjęcia a oraz dodanie atrakcyjnego tła, tak by fotografia w pełni oddawała niepowtarzalny urok i oryginalną urodę fotografowanych osób.

Obróbka zdjęć biżuterii- Jeśli chcesz by Twoja biżuteria lub inne wyroby jubilerskie prezentowały się na zdjęciach jak najefektowniej, by przyciągały wzrok olśniewającymi kamieniami i niezrównaną ornamentyką, by odznaczały się pięknym wykończeniem detali i szlachetnym wyglądem srebra lub złota, by wyróżniały się na tle innych swoim fascynującym wyglądem, to prześlij nam swoje zdjęcia do retuszu. W ramach usługi obróbki zdjęć biżuterii oferujemy- obróbkę i szparowanie różnych rodzajów biżuterii np pierścionków, łańcuszków, bransoletek, kolczyków, zegarków i innych akcesoriów jubilerskich dla sklepów internetowych, allegro,* na potrzeby druku, folderów, katalogów reklamowych, bilbordów itp. Oferujemy profesjonalne ręczne wycinanie/ szparowanie biżuterii z tła fotografii z zachowaniem wszystkich najdrobniejszych detali i ornamentów, retusz niepożądanych odbić na powierzchni metalu lub kamieni, dokładne wyrównanie kształtu biżuterii, retusz różnych zabrudzeń, uszkodzeń, pęknięć, zadrapań, kurzu na biżuterii, wyrównanie refleksów i cieni biżuterii, maskowanie niepotrzebnych detali ze zdjęcia, wygładzenie powierzchni biżuterii, podkreślenie refleksów biżuterii na zdjęciu, korekcję koloru i zwiększenie saturacji fotografowanej biżuterii. W ramach obróbki zdjęć biżuterii zapewniamy również uszlachetnienie wyglądu kamieni czy pereł lub ich całkowitą podmianę, zamianę koloru kamieni w biżuterii, uatrakcyjnienie koloru metalu aby złoto i srebro prezentowało się jak najkorzystniej, podmianę tła na bardziej atrakcyjne by uwypuklić piękno biżuterii, wyostrzenie pożądanych detali biżuterii jak ciekawe ornamenty, zdobienia czy piękne kamienie, dodanie efektownych odbić, połysku i cieni do fotografowanej biżuterii. Sprawimy, że Twoja biżuteria będzie idealnie prezentować się na zdjęciach a jej nietuzinkowe walory i perfekcyjny wygląd na pewno przyciągną wzrok potencjalnych klientów.

Retusz zdjęć samochodów- W ramach usługi retusz zdjęć samochodów oferujemy- precyzyjne wyszparowanie samochodów z tła za pomocą piórka lub lassa z wiernym zachowaniem wszystkich krawędzi i detali, podłożenie białego tła z naturalnym cieniem lub atrakcyjnego pejzażu. W ramach zlecenia retusz zdjęć samochodów zapewniamy retusz wszelkich niedoskonałości na karoserii samochodu takich jak zniekształcenia, wygięcia i wgniecenia metalu, retusz ubytków i odkształceń blachy, wygładzenie miejsc spawań, wypolerowanie karoserii, dodanie połysku na karoserię i szyby w oknach. Retusz plam, rdzy, odprysków farby, zarysowań na karoserii, retusz zabrudzeń, plam z błota i kurzu, usunięcie zacieków z farby, oleju czy deszczu na metalu lub szybach, poprawienie wyglądu lakieru karoserii, całkowita zmiana koloru lakieru, dodanie połysku i refleksów na karoserii. W ramach retusz zdjęć samochodów zapewniamy również retusz najdrobniejszych detali, nadanie idealnego kształtu wymaganym elementom, precyzyjne wymodelowanie wybranych fragmentów tak aby samochód prezentował się idealnie nawet na dużych wydrukach. Wszystkie detale mogą zostać dodatkowo wyostrzone, dokładnie pokolorowane z zachowaniem cieniowania co sprawi, że zyskają perfekcyjny wygląd jak prosto z fabryki. Retusz zdjęć samochodów to także retusz kształtu, koloru i ogólnego wyglądu opon oraz usunięcie zabrudzeń z błota, ziemi, trawy oraz retusz różnych uszkodzeń ogumienia. W ramach zlecenia retusz zdjęć samochodów oferujemy też odtworzenie i wyostrzenie wszelkich znaków graficznych i innych ważnych oznakowań jak logo producenta, numery, rejestracje, znaki towarowe czy inne ważne i charakterystyczne symbole. Dzięki retuszowi zdjęć samochodów Twój samochód zyska doskonały wygląd i będzie się idealnie prezentować w katalogu, folderze, reklamie, na stronach internetowych, allegro. Jeśli potrzebujesz by Twój samochód wyglądał perfekcyjnie i nieskazitelnie, przyślij nam zdjęcia samochodu do obróbki i retuszu a zwiększysz liczbę zainteresowanych kupnem klientów.

Obróbka zdjęć dzieci- Jeśli pragniesz zachować niepowtarzalne chwile swojego dziecka na wyjątkowo wyglądających fotografiach to prześlij nam zdjęcia swojego dziecka do obróbki i retuszu. W ramach usługi obróbka zdjęć dzieci oferujemy subtelny retusz buzi dziecka, retusz zaczerwień, potówek, opuchnięć, cieni pod oczami, krostek, wysypek, strupków itp, retusz ząbków i uzupełnienie brakujących zębów mlecznych, retusz "czerwonych" oczu, wyostrzenie i podkreślenie koloru oczu, nadanie ładnego kolorytu skórze, wygładzenie, usunięcie zabrudzeń i ożywienie koloru ubranka, kocyka i zabawek. W ramach usługi obróbka zdjęć dzieci oferujemy również usunięcie niepotrzebnych elementów i osób ze zdjęcia, odtworzenie brakujących lub zasłoniętych fragmentów zdjęcia. W ofercie obróbka zdjęć dzieci polecamy również bardziej zaawansowaną obróbkę zdjęcia dziecka jak fotomontaż czyli wycięcie dziecka z fotografii i wkomponowanie go na inne zabawne tło z różnymi uroczymi detalami, dodanie efektów fantasy- ucharakteryzowanie dziecka na słodkiego aniołka, urokliwą wróżkę, wesołego diabełka, śmiesznego zwierzaczka, wymarzonego bohatera itp, oraz dodanie różnych fantazyjnych, bajkowych czy kwiatowych elementów. W ramach usługi obróbka zdjęć dzieci zapewniamy również poprawę kontrastu, korekcję barwną zdjęcia, retusz zaszumionych, prześwietlonych czy poruszonych fragmentów. W obróbce zdjęć dzieci proponujemy również różnorakie ciekawe efekty photoshop- retro, high key, low key, sepia, czarno-białe oraz dodanie ramek tak by fotografia Twojego dziecka stała się piękną i oryginalną pamiątką dla Ciebie i rodziny. Oferujemy również skanowanie nadesłanych zdjęć, przygotowanie zdjęć do druku oraz wydruk odbitek do albumu dziecka.

Retusz zdjęć modelek- Jeśli jesteś modelką i potrzebujesz profesjonalnie wykonanego retuszu zdjęć, do swojego portfolio, które będzie pokazywać unikatowość i niepowtarzalność Twojej urody to prześlij nam swoje zdjęcia. W ramach usługi retuszu zdjęć modelek oferujemy- odmłodzenie i wymodelowanie rysów twarzy, retusz zmarszczek z naciskiem na zachowaniem naturalnego wyglądu skóry, retusz szram, krostek, pieprzyków, piegów, zaczerwień, likwidację zbędnych pasemek włosów zasłaniających twarz modelki, ożywienie koloru oczu oraz wyostrzenie spojrzenia, poprawę makijażu i uwydatnienie go lub całkowitą zmianę jego kolorystyki na twarzy modelki, retusz czerwonych żyłek na oczach i policzkach oraz skrzydełkach nosa, pogrubienie i wydłużenie rzęs, skorygowanie linii brwi, uwydatnienie ust poprzez poprawienie kształtu, wygładzenie skóry i nadanie efektownego błyszczenia, skorygowanie kształtu i wielkości nosa, żuchwy i kości policzkowych, retusz zębów, uzupełnienie ubytków, wyprostowanie oraz ich wybielenie. W ramach retuszu zdjęć modelek zapewniamy również retusz i wygładzenie skóry dekoltu, wyrównanie kształtu, wielkości i położenia piersi, odchudzenie talii, zlikwidowanie fałdek i brzuszka, wyrównanie kolorytu skóry na nogach, zamaskowanie cellulitu, retusz pajączków, nadmiernego owłosienia, nierówności, zasinień, wyszczuplenie bioder i ud. Przy retuszu zdjęcia zapewniamy również usunięcie plam spowodowanych zabrudzeniami na obiektywie, poprawę wyglądu ubrania, wygładzenie nierówności i niedoskonałości na tkaninie, usunięcie wszelakich plam i zabrudzeń na ubiorze, wyrównanie brzegów materiału, precyzyjne szparowanie modelki na zdjęciu przy użyciu piórka lub lassa, wycinanie włosów z tła zdjęcia i dopasowanie ich kolorystyki do nowego tła, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, podmianę tła fotografii na neutralne lub inne pożądane, dodanie różnych efektownych detali by uatrakcyjnić wygląd modelki oraz fotografii. Dzięki profesjonalnie wyretuszowanym zdjęciom zyskasz znakomicie wyglądające fotografie, które świetnie będą się prezentować w katalogach, folderach, kalendarzach, stronach internetowych oraz na nk naszej klasie lub facebook`u czy innych portalach społecznościowych.

Obróbka zdjęć mebli- Jeśli chcesz by Twoje zdjęcia mebli prezentowały się naprawdę efektownie, by eleganckim i ekskluzywnym wyglądem przyciągały ewentualnych klientów to prześlij nam swoje zdjęcia mebli do retuszu i obróbki. W ramach usługi obróbka zdjęć mebli zapewniamy fachowy retusz wszelkich niedoskonałości na powierzchni mebli, usunięcie kurzu, zabrudzeń, retusz plam, zamaskowanie zadrapań, odtworzenie zniszczonych fragmentów mebla, retusz pęknięć lakieru, odprysków farby czy poszarpanej tkaniny obić. W ramach obróbki zdjęć mebli zapewniamy również wyrównanie brzegów mebli i obić, wygładzenie powierzchni mebla, dodanie ładnych refleksów lub nadanie nowej faktury i kolorów materiałom. W ramach usługi obróbka zdjęć mebli oferujemy również precyzyjne szparowanie mebla z tła zdjęcia za pomocą zaawansowanych narzędzi, z zachowaniem wszystkich drobnych detali, udoskonalenie i oczyszczenie tła lub podmianę na takie by wyeksponować walory mebla. Przy obróbce zdjęć mebli zapewniamy również kadrowanie, wyrównanie poziomu oświetleń, ożywienie kolorystyki, nadanie kontrastu oraz wyostrzenie zaszumionych lub niedoświetlonych fragmentów. Obróbka zdjęć mebli zapewni Twoim wyrobom na ekskluzywny i wytworny wygląd dzięki czemu będą się świetnie prezentowały w katalogach, folderach oraz na stronach internetowych i allegro.

Retusz zdjęć reklamowych- Jeśli chcesz by fotografie reklamujące Twój produkt, prezentowały się niepowtarzalnie i podkreślały wyjątkowość i estetykę Twojego produktu to prześlij nam swoje zdjęcia do edycji. W ramach usługi retusz zdjęć reklamowych oferujemy- retusz i precyzyjne szparowanie reklamowanych produktów przy użyciu piórka, lassa lub kanału kolorów, retusz fotografii zarówno na strony internetowe www, allegro jak i na potrzeby druku, folderów, katalogów, ulotek, broszur, kalendarzy itp. Zapewniamy retusz wszelakich niedoskonałości na produkcie takich jak plamy, zaszumienia, kurz, fachowe odtworzenie ubytków, odbarwionych lub spłowiałych fragmentów, retusz zarysowań, zadrapań, zagnieceń, dokładne wyrównywanie krawędzi przedmiotu i refleksów aby reklamowany przedmiot prezentował się jak najatrakcyjniej na fotografii. W ramach zlecenia retusz zdjęć reklamowych zapewniamy również wygładzenie i wyrównanie wszystkich powierzchni przedmiotu, wyrównanie kolorów oraz połysków, korekcję napisów i oznakowań reklamowych, wyostrzenie głównych detali na zdjęciu, zwiększenie saturacji zdjęcia w celu ożywienia kolorystyki fotografii lub całkowitą zamianę koloru przedmiotu na pożądany. W ramach usługi retusz zdjęć reklamowych zapewniamy również dodanie białego lub innego atrakcyjnego tła pod przedmiot na fotografii, dodanie naturalnych cieni, refleksów, odbić podnoszących atrakcyjność produktu oraz i innych wymaganych elementów takich jak znaki wodne, logo, znaki firmowe, napisy, ramki itp. Retusz zdjęć reklamowych zapewni Twoim produktom wyjątkowy, elegancki wygląd zachęcający klientów do zapoznania się z Twoją ofertą.

Obróbka zdjęć panoramicznych- architektura, budynki- Jeśli chcesz aby zdjęcia budynków, domów, architektury lub inne panoramy miasta prezentowały się elegancko i zachęcały atrakcyjnym wyglądem budynków i ich otoczenia to przyślij nam swoje zdjęcia do edycji i retuszu. W ramach usługi obróbka zdjęć panoramicznych, architektury, budynków itp oferujemy dokładne wyretuszowanie wszystkich skaz na ścianach budynków- zacieków, brudu, plam, retusz pęknięć, odprysków farby, ukruszonych cegieł, dziur, ubytków, retusz krzywych i starych ścian, odnowienie i wygładzenie zniszczonych powierzchni ścian domów, fotomontaż brakujących lub zasłoniętych elementów- ściany, okna, drzwi itp, zamaskowanie pozostałości po budowie czy remoncie- usunięcie wiszących kabli, pakuł, desek, narzędzi czy urządzeń. W ramach zlecenia obróbka zdjęć budynków czy architektury zapewniamy również retusze zbędnych elementów takich jak- znaki ostrzegawcze, napisy, plany budowy, znaki drogowe, kosze, gruz itp, wycięcie zbędnych elementów jak niepożądane budynki, samochody, drzewa, krzaki, czy ludzie i odtworzenie brakujących fragmentów, wyrównanie chodnika, ziemi, terenu na około domu, dodanie brakujących płytek, uzupełnienie trawnika. W ramach zlecenia obróbka zdjęć panoramicznych architektury oferujemy również profesjonalne wycięcie budynków, domów z tła oraz podmianę tła na atrakcyjny pejzaż lub inne, który będzie się ładnie komponować z retuszowanym domem. W obróbce zdjęć architektury zapewniamy też poprawę kontrastu architektury i tła, podmianę nieba, dodanie ładnej roślinności, ożywienie kolorystyki budynków i wyostrzenie jej detali tak by nadawało się do druku wielkoformatowego. Dzięki obróbce zdjęć panoramicznych architektury czy budynków Twoje fotografie zyskają luksusowy i atrakcyjny wygląd.

Obróbka zdjęć fantasy- W ramach usługi obróbka zdjęć fantasy oferujemy- delikatny retusz twarzy i skóry z naciskiem na to by nadać postaci tajemniczości i baśniowego, fantastycznego wyglądu- powiększenie oczu, zmniejszenie nosa, wysmuklenie policzków, zmniejszenie podbródka, wydłużenie rzęs itp, fotomontaż i dodanie różnych elementów w stylu fantasy takich bajkowe ubiory, szale, welony, biżuterii, płomieni, refleksów, itp które dodadzą zdjęciu baśniowej atmosfery, zastosowanie różnych efektów kolorystycznych na fotografii, dodanie do zdjęcia różnych detali w stylu fantasy np skrzydła, motylki, diamenty, kwiaty, odblaski oraz inne baśniowe detale by nadać efekt fantasy lub odwrotnie- nadanie mrocznego, zniszczonego, industrialnego wyglądu. W ramach obróbka zdjęć fantasy oferujemy również bardziej zaawansowaną obróbkę zdjęć połączoną z profesjonalnym fotomontaż, który pozwoli na upodobnienie do dowolnie wybranej postaci np elfa, wróżki, anioła, bohatera, czy zwierzaka lub zamiana w mrocznego bohatera, wampira, upiora itp i wklejenie postaci w dowolnie wybraną baśniową lub mroczną scenerię. W ramach usługi obróbka zdjęć fantasy zapewniamy również wyostrzenie zdjęcia, poprawę kontrastu i nasycenie kolorów oraz przygotowanie fotografii do druku oraz wydruk i przesłanie odbitek. Obróbkę zdjęć fantasy doda Twoim fotografiom niepowtarzalnego wyglądu i fascynującej magii, dzięki czemu mogą stać się niepowtarzalną pamiątką lub prezentem dla bliskiej osoby, to także oryginalny sposób by się zaprezentować na nk- naszej klasie lub facebook`u czy innych portalach społecznościowych.

Obróbka zdjęć produktowych i szparowanie na potrzeby sklepów www- W ramach usługi obróbka zdjęć produktowych i szparowanie na potrzeby sklepów www oferujemy- profesjonalne szparowanie przy pomocy piórka lub lassa czyli wycinanie produktu z tła z zachowaniem wszystkich najdrobniejszych detali, zaawansowaną obróbkę fotografii na zlecenie różnych sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą produktów, zatuszowaniu przypadkowych odbić, wyrównaniu brzegów produktu, maskowanie niepożądanych uszkodzeń, rys, zadrapań, zabrudzeń, spłowień, plam, wyrównanie refleksów i cieni na zdjęciu. W ramach obróbki i szparowania zdjęcia zapewniamy również idealne wygładzenie powierzchni przedmiotów, wyostrzenie ważnych detali na produkcie, retusz i odtworzenie zamazanych, prześwietlonych, niedoświetlonych lub nieostrych fragmentów na zdjęciu, podkreślenie refleksów na produkcie, dodanie błyszczeń, skorygowanie i ujednolicenie kolorystyki oraz kontrastu na zdjęciach, podmianę tła na białe, czarne, neutralne lub abstrakcyjne z motywami kwiatowymi itp, kadrowanie, dodanie efektownych odbić, refleksów i cieni, dodanie znaków wodnych, firmowych lub logo. Obróbka zdjęć produktowych i szparowanie na potrzeby sklepów www zapewni Waszym produktom elegancki i estetyczny wygląd, który jest nieodzowny by zainteresować i zachęcić przyszłych klientów.

Retusz zdjęć modowych- W ramach usługi retusz zdjęć modowych oferujemy- profesjonalny retusz twarzy z dokładnym zachowaniem tekstury skóry, poprawę owalu twarzy- wymodelowanie kształtu kości policzkowych, nosa, podbródka, wyretuszowanie zmarszczek, wygładzenie nierówności cery, usunięcie zasłaniających twarz kosmyków, ożywienie kolorystyki oczu i makijażu, zagęszczenie, pogrubienie i wydłużenie rzęs, wyostrzenie, powiększenie i dodanie połysku oraz koloru ustom, zamaskowanie błyszczących partii twarzy jak czoło, policzki i nos, retusz kształtu sylwetki, odchudzenie wybranych partii ciała, powiększenie i podniesienie biustu, retusz skóry nóg- retusz pajączków, naczynek, pomarańczowej skórki, ujędrnienie skóry całego ciała i nadanie atrakcyjnego kolorytu np opalenizny. W ramach zlecenia retusz zdjęć modowych zapewniamy również, retusz różnych uszkodzeń, zabrudzeń, zagnieceń na reklamowanych ubraniach, poprawę kształtu i wyglądu materiału, korekcję kolorystyki i kontrastu zdjęcia, wyostrzenie zdjęcia, wycięcie modelki z tła fotografii, dokładne wyszparowanie włosów przy zastosowaniu kanału barw lub piórka, zamianę tła na inne np. park, ogród, industrial itp, dodanie efektów podkreślających atrakcyjność fotografowanych ubrań oraz modelki. Zastosowanie różnych efektów- retro, high key, low key, sepia, czarno-białe. Retuszowi zdjęć modowych sprawi, że Twoje zdjęcia będą prezentować się o wiele bardziej efektownie i interesująco na łamach czasopism lub w Twoim portfolio.

Obróbka zdjęć ślubnych panny młodej- Jeśli pragniesz by najważniejsze chwile z Twojego śluby prezentowały się na zdjęciach jak najpiękniej, by zatrzymać na fotografii niepowtarzalny urok tych chwil albo gdy fotograf nie spisał się tak jak tego pragnęłaś to prześlij nam swoje zdjęcia do retuszu. W ramach usługi obróbka zdjęć ślubnych oferujemy- kompleksowy retusz twarzy i sylwetki panny młodej, doskonały retusz zmarszczek, matowienie błyszczących partii skóry, poprawę i wygładzenie fryzury oraz ożywienie kolorystyki włosów, poprawienie wyglądu, kształtu i koloru sukni panny młodej, retusz zagnieceń, przebarwień i zabrudzeń na materiale sukni ślubnej. W ramach zlecenia obróbka zdjęć ślubnych zapewniamy również wyostrzenie zdjęcia, odtworzenie zamazanych, zaszumionych lub poruszonych fragmentów zdjęcia, wycięcie panny młodej z tła, szparowanie włosów przy pomocy kanału barw lub piórka, wycięcie niechcianych elementów lub niepożądanych osób ze zdjęcia, podmianę tła na atrakcyjniejsze np. park, ogród, łąka lub inne nastrojowe miejsce. W ramach usługi obróbka zdjęć ślubnych zapewniamy również nasycenie kolorystyki, zwiększenie kontrastu i wyostrzenie zdjęcia, dodanie różnych efektownych elementów uatrakcyjniających niezapomniane chwile ślubu- kwiatów, ramek, refleksów, fantazyjnych wzorów lub ornamentów itp, przerobienie fotografii na retro, high key, low key, sepia, czarno-białe itp, Zapewniamy również skanowanie zdjęć, oraz wydruk fotografii do albumu ślubnego. Obróbka zdjęć ślubnych doda Waszym zdjęciom wyjątkowości i sprawi, że niezapomniane chwile ze ślubu i wesela na zawsze pozostaną w Waszej pamięci jako jeden z najpiękniejszych i wzruszających momentów w życiu.

Retusz fotografii- beauty, glamour- W ramach usługi retusz fotografii beauty, glamour oferujemy- zaawansowany retusz twarzy z zachowaniem detali oraz tekstury skóry, wymodelowanie różnych partii twarzy aby nadać atrakcyjnego, kształtnego wyglądu np. korekcja kości policzkowych, nosa, podbródka, profesjonalny retusz zmarszczek mimicznych i innych niedoskonałości skóry jak pieprzyki, piegi, blizny, sine przebarwienia, popękane naczynka krwionośne, worki pod oczami, podkreślenie barwy i wyrazistości oczu, maskowanie błyszczących fragmentów skóry, upiększenie i podkreślenie makijażu, zagęszczenie, pogrubienie i wydłużenie rzęs, wyrównanie i zagęszczenie linii brwi, usunięcie zbędnych włosków, uwydatnienie ust i nadanie im połysku. W ramach usługi retusz fotografii beauty, glamour zapewniamy również retusz całej sylwetki. W ramach usługi retusz fotografii beauty, glamour zapewniamy również usunięcie zbędnych kilogramów, wymodelowanie, powiększenie i podniesienie piersi, poprawę kształtu i wyglądu nóg- usunięcie zasinień, naczynek, nierówności, odchudzenie pożądanych partii ciała, retusz i ożywienie kolorystyki i kontrastu zdjęcia, wycięcie modelki z tła zdjęcia, precyzyjne szparowanie włosów przy pomocy kanału barw i piórka, zamianę tła na neutralne, białe lub inne wymagane, wyostrzenie ważnych elementów, dodanie efektów podkreślających intrygujący powab fotografowanych modelek. Retusz fotografii beauty, glamour sprawi, że prezentowane fotografie zyskają nowego fascynującego blasku a modelkom nada olśniewający wyglądu, wydobywając z nich to co najpiękniejsze, to także oryginalny sposób by się zareklamować na nk- naszej klasie lub facebook`u czy innych portalach społecznościowych.

Rekonstrukcja i renowacja starych fotografii- Jeśli posiadasz zniszczone lub przedwojenne zdjęcia lub reprodukcje, które wymagają renowacji i są ważną pamiątką rodzinną i zależy Ci na odtworzeniu ich pierwotnego wyglądu to prześlij nam fotografie do rekonstrukcji i renowacji. W ramach zlecenia rekonstrukcja i renowacja starych fotografii oferujemy wyostrzenie zdjęcia i poprawę kontrastu, odtworzenie brakujących, odbarwionych, zawilgoconych, pobrudzonych płynami, porysowanych lub odpryskniętych fragmentów zdjęcia, wyrównanie kolorystyki zdjęcia, przerobienie na czarno- białe, sepię lub pokolorowanie wypłowiałych fragmentów zdjęć, wyrównywanie postrzępionych, uszkodzonych brzegów lub źle zeskanowanych i zniekształconych krawędzi. W ramach zlecenia rekonstrukcja i renowacja starych fotografii zapewniamy również retusz zagięć, zanieczyszczeń, plam i zabrudzeń, retusz ubytków, zarysowań, przetarć, złuszczeń oraz pęknięć na powierzchni fotografii, profesjonalne odtworzenie zamazanych, wytartych lub spękanych fragmentów twarzy, sylwetki, ubrania oraz tła oraz rekonstrukcja oderwanych lub kompletnie zniszczonych fragmentów fotografii. Zapewniamy również skanowanie starych zdjęć oraz wydruk wyretuszowanych fotografii. Rekonstrukcja i renowacja starych fotografii pozwoli Ci przez długie lata cieszyć się pamiątkowymi zdjęciami sprzed dziesiątków lat oraz obdarować rodzinę cennymi i wzruszającymi pamiątkami.

RETUSZ FOTOGRAFII I OBRÓBKA ZDJĘĆ

 • Obróbka zdjęć. Retusz zdjęć do portfolia w Photoshopie, obróbka fotografii portretowej, retusz zdjęć z sesji fotograficznych, obróbka fotografii ślubnej, retusz twarzy i sylwetki itp. Retusz zdjęć dla agencji fotograficznych, reklamowych, wydawniczych oraz dla modelek, aktorów i osób prywatnych.

 • Obróbka zdjęć i szparowanie fotografii na potrzeby sklepu internetowego

 • Retusz podstawowy: cena 15zł
  W ramach retuszu podstawowego wykonujemy precyzyjną korekcję barw i nasycenia kolorów, poprawiamy: balans bieli i ostrości, kadrowanie oraz korektę ziarna / szumów.

 • Retusz zaawansowany: cena ustalana jest indywidualnie
  Wszystkie korekcje z retuszu prostego oraz według wymagań klienta korygujemy niedoskonałości twarzy i sylwetki- poprawiamy rysy twarzy, odmładzamy skórę, wygładzamy zmarszczki, usuwamy: blizny, piegi, trądzik, zaczerwienienia, błyszczenie; wybielamy zęby, korygujemy makijaż, pogrubiamy i wydłużamy rzęsy, wyszczuplamy: brzuch, ramiona, uda; powiększamy: biust, usta, oczy; zmieniamy odcień włosów, oczu, skóry, nadajemy efekt opalenizny itp.

 • Rekonstrukcja bardzo zniszczonych fotografii: cena 50zł - 250zł
  Oferujemy rekonstrukcję zdjęć z nawet bardzo zniszczonych odbitek lub negatywów. Uzupełniamy brakujące fragmenty zdjęć, usuwamy zabrudzenia, przebarwienia, wyblakłe miejsca, uszkodzenia, załamania. Prace wykonywane są w całości ręcznie, dzięki czemu zachowujemy wszelkie, nawet najdrobniejsze detale fotografii.

 • Wykonujemy także:
  • fotomontaż
  • kolaż
  • łączenie fotografii
  • szparowanie
  • usuwanie lub dodawanie różnych elementów
  • podmiana tła
  • zmiana kolorystyki: czarno- białe, sepia itp.
  • stylizacje na rysunek, obraz
  • dodanie ramek, napisów itp. w zależności od wymagań klienta

Uwaga! PROMOCJA
Przy realizacji retuszu większej ilości zdjęć oferujemy atrakcyjne zniżki.

Obróbka zdjęć. Retusz fotografii. Photoshop.

Dla tych, którzy pierwszy raz ...  

Poniższe tutoriale skierowane są do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z retuszowaniem zdjęć w Photoshopie. Mam nadzieję, że wszystko jest jasno wytłumaczone a rady okażą się pomocne na początku pracy. Pisząc „tutka”  posługiwałam się Photoshop CS3, retuszowałam zdjęcie portretowe o wymiarach 35/52 cm  o dość standardowej kolorystyce i naświetleniu, więc parametry, użyte poniżej mogą się nieznacznie odbiegać od tych, które trzeba użyć w przypadku obróbki zdjęć o innych wymiarach. Używałam standartowych skrótów klawiaturowych, które także mogą się różnić. Pod podanymi linkach są umieszczone zdjęcia, przy których używałam podobnych metod lub narzędzi. Niektóre metody są przeprowadzone dość „naokoło”, gdyż chciałam przybliżyć jak największą liczbę narzędzi i opcji, tak aby każdy mógł znaleźć sposób, który mu najbardziej odpowiada.


 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz oczu.

Dla bezpieczeństwa wycinamy obrabiany fragment zdjęcia i umieszczamy go na osobnej warstwie. Wybieramy Polygonal Lasso Tool  z menu podręcznego . Upewniamy się, że mamy zaznaczoną opcję New Selection na górnej belce . Więcej o selekcji w dalszej części. Klikając naokoło oka robimy zgrubny zarys. Po utworzeniu selekcji na wybranym fragmencie, klikamy prawym guzikiem myszy i z menu, które się pojawi wybieramy opcję „Layer via Copy”. Zostanie utworzona nowa warstwa, na której znajdzie się wycięty przez nas kawałek obrazka.

Aby móc powiększyć potrzebny fragment, wybieramy lupkę czyli Zoom Tool  z menu podręcznego i przeciągamy po obszarze do powiększenia. Możemy to samo zrobić wybierając z menu głównego View->Zoom In. Żeby pomniejszyć wybieramy- View->Zoom Out. Możemy też klikać Alt + lub Alt -.

Żeby wycofać ostatnią akcję klikamy Ctrl Z lub w menu głównym wybieramy Edit->Step Backward, a gdy chcemy wycofać parę zmian- to klikamy Ctrl Alt Z.

Jeśli się rozmyślimy, możemy przywrócić wycofane akcje wybierając Edit->Step Forward.

Gdy chcemy zrezygnować ze wszystkich przeprowadzonych zmian wybieramy z menu głównego File->Revert, jest to nieodwracalne!

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Powiększanie oczu.

Jeśli chcemy zmienić wielkość oka to wybieramy z menu głównego Edit->Free Transform. Pokaże się ramka, którą możemy dowolnie powiększać, zmniejszać, poszerzać itp. ciągnąc za wybrany bok co spowoduje zmianę wielkości obrazka. Gdy jesteśmy już zadowoleni z efektu, klikamy na głównej belce w znaczek symbolizujący potwierdzenie .

http://3dweb.pl/obrobka_fotografii_reklamowej.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Zmiana koloru oczu.

Jeśli chcemy zmienić kolor oczu to wycinamy zgrubne kółeczko z małym marginesem dookoła tęczówki (przy pomocy lassa ) i po kliknięciu pgm wybieramy „Layer via Copy”. Upewniamy  się, że jesteśmy na właściwej warstwie- z tęczówką, warstwa „layer”, na której obecnie jesteśmy będzie zaznaczona na granatowo. Jeśli obawiacie się „pogubienia” w warstwach to proponuję ich ponazywanie :) Klikamy 2X na nazwę ( w okienku z warstwami) i gdy pojawi się rameczka możemy wstawić własny tekst np. tęczówka. Gdy już wiemy w 100% gdzie jesteśmy to możemy przystąpić do koloryzacji oka. Z menu głównego wybieramy Image->Adjustment->Hue/Saturation, pokaże się okienko z 3 suwakami, którymi przesuwać lewo- prawo. Suwak Hue pozwoli znaleźć odpowiedni kolor, Saturation- nasycenie koloru, Lightness- pozwoli przyciemnić- rozjaśnić. Jeśli nam nie odpowiada jakiś efekt to po kliknięciu w suwak i wpisaniu 0 z klawiatury wracamy do stanu wyjściowego. Kliknięcie w box Preview na samym dole okienka z suwakami pozwoli nam na bieżąco oglądać efekty naszych poczynań. Gdy już wybierzemy wymarzoną kolorystykę klikamy OK.  By pozbyć się nadmiaru farbowanego obrazka i ładnie wtopić tęczówkę w oko, z menu podręcznego wybieramy gumkę . Klikamy pgm- pokażą się opcje gumki, suwak Master Diameter umożliwi wybranie rozmiaru gumki, zaś suwak Hardness pozwoli na wybranie twardości. Poruszając suwakiem Master Diameter w lewo wybieramy mały rozmiar gumki, zaś suwak Hardness przesuwamy ok. 50% w lewo co pozwoli nam uzyskać średnią twardość, jest to oczywiście uzależnione od wielkości obrazka. Następnie gumką usuwamy zbędne fragmenty naokoło tęczówki. Jeśli jest ok. to możemy scalić warstwę z okiem i tęczówką, by pozbyć się nadmiaru warstw. Trzymając wciśnięty klawisz Ctrl klikamy w lgm w jedną i w drugą warstwę by je zaznaczyć, gdy obydwie podświetlą się na granatowo, klikamy na nich pgm i menu wybieramy Merge Layers (3 pozycja od dołu). To złączy nasze warstwy w jedną całość. Może się zdarzyć, że pokolorujemy tęczówkę ciut za mocno i źrenica będzie słabo widoczna, możemy ją przyciemnić za pomocą narzędzia Burn Tool w menu podręcznym. Jeśli ikonka Burn Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na Dodge Tool lub  Sponge Tool wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie . Właściwości Burn Tool możemy dowolnie modyfikować, klikając pgm otrzymamy okienko z suwakami do zmiany rozmiaru i twardości zaś w głównej belce mamy też opcję Exposure. Przesuwając suwak w prawo możemy uzyskać intensywniejsze działanie Burn Tool. Tak przygotowanym narzędziem malujemy po źrenicy przyciemniając ją do wymaganego efektu. By wyostrzyć spojrzenie możemy też bardzo zmniejszyć rozmiar narzędzia Burn Tool i zjechać z  Exposure w lewo i delikatnie przyciemnić krawędź tęczówki i źrenicy. By rozjaśnić błyski na farbowanym fragmencie, wybieramy narzędzie Dodge Tool , zmniejszamy rozmiar i twardość narzędzia (pgm, okienko z suwakami) oraz zwiększamy Exposure (górna belka- Photoshop) do około 50% i malujemy delikatnie po odbiciach na oku aby je rozjaśnić.  Jeśli ikonka Dodge Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na Burn Tool lub  Sponge Tool wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie .

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_katalogowej1.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Wybielanie zażółceń- oczy.

Teraz zajmiemy się białkiem dookoła tęczówki. Dla bezpieczeństwa skopiujmy sobie oko by w razie czego nie stracić dotychczasowej pracy. W tym celu klikamy lgm na warstwie (layer) z okiem, gdy się podświetli to klikamy na niej pgm i z wyświetlonych opcji wybieramy trzecią od góry- Duplicate Layer. Teraz mamy 2 takie same warstwy i możemy sobie psuć jak nam się żywnie podoba :)  Za pomocą lassa wycinamy ponownie zgrubnie białko oka z marginesem powieki dookoła. Po utworzeniu  selekcji, klikamy pgm i z menu wybieramy opcję „Layer via Copy”. Zostanie utworzona nowa warstwa z białkiem. Ta część oka często bywa zażółcona i ciemna możemy to poprawić za pomocą Image->Adjustment->Hue/Saturation. Gdy pojawi się okienko wybieramy środkowy suwak Saturation i przesuwamy go w lewo by pozbyć się żółtego odcienia. Zaznaczony box Preview pozwoli nam na bieżąco obserwować zmiany. Możemy też suwak Lightness przesunąć deczko w prawo by rozjaśnić. Jeśli jest ok. to klikamy Ok :) Teraz gumką w małym rozmiarze i z 100% opacity (górna belka- Photoshop) wymazujemy niepożądane elementy naokoło oka i te które nachodzą na źrenicę. Możemy też zmniejszyć opacity gumki do ok. 30 % i delikatnie przejechać po krawędzi białka by się ładnie wtopiło w oko.

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Usuwanie zaczerwień, żyłek- oczy.

Często na białku są widoczne brzydkie czerwone naczynka. Jeśli operacja, którą zastosowaliśmy przy pozbywaniu się zażółcenia (Image->Adjustment->Hue/Saturation, suwak z Saturation w lewo) nie wystarczyła to wybieramy z menu podręcznego narzędzie Spoonge Tool  . Jeśli ikonka Sponge Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na Dodge Tool lub  Sponge Tool, wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie . Zmieniamy jego rozmiar i twardość klikając pgm i przesuwając suwaki. Możemy też modyfikować „siłę” z jaką działa narzędzie Spoonge Tool, na górnej belce znajduje się opcja Flow, przesuwając suwak w prawo osiągniemy maksymalne odbarwienie koloru. Ustawiamy narzędzie na malutki rozmiar, średnią twardość i duże Flow, przesuwamy po żyłkach na oku aby pozbyć się czerwieni. Pozostaną szarawe paseczki po żyłkach. Można je rozjaśnić narzędziem Dodge Tool lub zamalowując delikatnie pędzelkiem Brush Tool . Jeśli ikonka Brush Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na Pencil Tool lub na Color Replacement Tool, wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie . Jeśli chcemy wybrać odpowiedni kolor dla pędzelka to wciskamy Alt i klikamy w miejscu, które ma pożądany przez nas odcień, najlepiej w pobliżu żyłki żeby uzyskać najbardziej podobny odcień. Ustawiamy opacity i twardość pędzelka na niewielkie rozmiary żeby móc swobodnie nakładać farbę.  Zaczerwienione kąciki oczu po hulaszczej nocy też możemy w ten sposób skorygować :)  (Spoonge Tool  z małym Flow). Jeśli białko oka jest już idealne to możemy scalić obydwie warstwy  oko+ białko (Ctrl + warstwy, pgm, Merge Layers).

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_reklamowej2.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Wydłużanie i zagęszczanie rzęs.

Ładnym oczętom przyda się też ładna oprawa w postaci długich, gęstych rzęs. Możemy to osiągnąć posługując się np. narzędziem Smudge Tool , które znajduje się w menu podręcznym. Jeśli go nie widać to trzeba przytrzymać dłużej lgm na ikonce Bloor Tool lub Sharpen Tool, wtedy pokażą się pozostałe opcje . Narzędzie Smudge Tool pozwala na rozmazywanie koloru, klikając pgm możemy zdefiniować grubość i twardość narzędzia, w tym przypadku wybieramy malutki rozmiar. W górnej belce upewnijmy się, że odklikane jest Sample All Layer oraz Finger Painting. Tam możemy również wybrać Darken z listy rozwijanej Mode  oraz ustawić Strenght na dużą wartość przesuwając suwak w prawo, dzięki temu będziemy rozmazywać tylko ciemny kolor na dłuższe odcinki. Jest to prosty sposób na delikatne wydłużenie i zagęszczenie rzęs. Teraz umiejscawiamy kursor nad każdym włoskiem i delikatnie przeciągamy w górę pamiętając o tym by zaczynać w punkcie gdzie jest ciemny kolor, wtedy bez problemy go przeciągniemy poprzez obszary jasnej skóry. W ten sam sposób zagęszczamy również rzęsy. Na koniec scalamy warstwę oka z resztą buzi (Ctrl + warstwa oka i buzi, pgm na zaznaczonych warstwach-> Merge Layers) i mamy już powalające spojrzenie :)

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz zębów.

 

Aby mieć piękny uśmiech trzeba często popracować nad ząbkami. Wycinamy  fragment zdjęcia, które chcemy poprawić i umieszczamy go na osobnej warstwie. Wybieramy Polygonal Lasso Tool  z menu podręcznego i klikamy naokoło zębów robiąc zgrubny zarys. Gdy zostanie utworzona  selekcja, klikamy pgm i z menu wybieramy opcję „Layer via Copy”. Zostanie utworzona nowa warstwa z zębami, nad którą możemy pracować, bez obawy, że zepsujemy resztę zdjęcia.

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Wybielanie zębów.

W retuszu zębów najczęściej konieczne jest ich wybielenie. Żeby pozbyć się żółtego nalotu wybieramy w menu głównym Image->Adjustment->Hue/Saturation. Gdy pojawi się okienko wybieramy środkowy suwak Saturation i przesuwamy go w lewo by pozbyć się żółtego koloru. Zaznaczony box Preview pozwoli nam na bieżąco obserwować zmiany. Możemy też przesunąć suwak Lightness odrobinę w prawo żeby rozjaśnić kolor. Jeśli jest ok. to klikamy Ok :) Często przy tej operacji „gubi” się ciemny kolor z wnętrza ust, możemy to prościutko poprawić. W menu głównym wybieramy Image->Adjustment->Selective Color. Pokaże się okienko, w którym możemy modyfikować kolory. W górnym okienku  Colors wybieramy z listy rozwijanej kolor czarny i dolnym suwakiem Black przesuwamy trochę w prawo by uzyskać ciemniejszy odcień czerni. Możemy to zrobić też w przypadku koloru czerwonego aby fragment z ząbkami ładnie wtopił się w zwykle czerwone usta. Wybieramy z górnego okienka Colors czerwony i dolnym suwakiem Black przesuwamy w prawo by uzyskać intensywniejszą czerwień na obrzeżach. Pamiętajmy aby box Preview był zaznaczony, dzięki temu widzimy na bieżąco czy kolory się dobrze komponują z resztą zdjęcia. Jeśli jesteśmy zadowoleni z efektu to klikamy Ok :) Teraz gumką w dość małym rozmiarze i średnią twardością oraz z 80% opacity (górna belka- Photoshop) wymazujemy niepożądane elementy naokoło zębów.

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_slubnej2.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Korygowanie ubytków- zęby.

Przy obróbce zdjęć często stykamy się też z problemem krzywych zębów lub z różnymi ubytkami. Jedną z prostszych metod jest wycięcie zdrowego ząbka i wklejenie go w miejsce ubytku lub zastąpienie krzywego. W tym celu wybieramy z menu podręcznego  narzędzie Lasso Tool , gdyż można nim precyzyjniej wyznaczyć selekcję. Jeśli ikonka Lasso Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na Polygonal Lasso Tool lub na Magnetic Lasso Tool wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie . Mając wybrane Lasso Tool, trzymamy wciśnięty lgm i rysujemy dookoła zdrowego zęba selekcję, trzeba pamiętać, że ta selekcja zamyka się sama, więc dobrze by było zakończyć jej rysowanie w pobliżu miejsca startu. Gdy już mamy selekcję, klikamy pgm i wybieramy opcję „Layer via Copy”. Powstanie nowa warstwa z ładnym zębiskiem. Upewniamy się, że jesteśmy na właściwej warstwie (Layers, podświetlona na granatowo, okienko z prawej strony). Teraz z menu podręcznego wybieramy narzędzie Move Tool i przesuwamy nasz ząb w miejsce brakującego. Rozmiar ząbka możemy zmienić wybierając z menu głównego Edit->Free Transform. Fragment zdjęcia będzie można dowolnie obrócić, powiększyć, zmniejszyć, poszerzyć itp. co pozwoli go dokładnie dopasować do pozostałych. Klikając strzałkami z klawiatury możemy precyzyjniej przesuwać element. Jeśli już osiągnęliśmy zamierzony efekt to klikamy na głównej belce w znaczek symbolizujący potwierdzenie . Teraz gumką w dość małym rozmiarze i dużą twardością oraz z 100% opacity (górna belka- Photoshop) wymazujemy niepożądane elementy dookoła zęba nadając mu też wymagany kształt, gumką ze średnią twardością i mniejszym opacity przesuwamy delikatnie po krawędzi, żeby zgrabnie wtopić ząbek w pozostałe. W ten sposób poprawiamy też pozostałe ubytki pamiętając aby wklejany ząb był pod właściwym kątem (bruzdy na szkliwie) oraz, że im dalej położony ząb tym zwykle mniejszy i ciemniejszy. Dalej położone zęby możemy przyciemnić za pomocą narzędzia Burn Tool w menu podręcznym. Jeśli ikonka Burn Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na Dodge Tool lub  Sponge Tool wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie . Gdy mamy wybrany Burn Tool , klikamy pgm by ustawić mały rozmiar i większą miękkość zaś w głównej belce ustawiamy Exposure na około 30 %. Tak przygotowanym narzędziem przyciemniamy zęby o raz obszar zęba, gdzie znika pod  wargą, by nadać cień, to doda autentyczności dorobionym ząbkom. Na koniec scalamy warstwę z zębami z resztą zdjęcia (Ctrl + warstwa oka i buzi, pgm na zaznaczonych warstwach-> Merge Layers) i mamy już nieskalany uśmiech :)

http://3dweb.pl/retusz_twarzy_i_oczu.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz nosa.

 

Często w obróbce zdjęć wymagana jest korekcja różnych części ciała np. brzucha, biustu, ud itp. Teraz zajmiemy się retuszem nosa jako, że króluje pośrodku twarzy i często poprawienie jego wyglądu to już 50 % sukcesu. Wycinamy  fragment zdjęcia, na którym jest nos. Wybieramy Polygonal Lasso Tool  z menu podręcznego i klikamy naokoło nosa robiąc zgrubny zarys z dość dużym zapasem skóry. Gdy pokaże się  selekcja, klikamy pgm i  wybieramy opcję „Layer via Copy”. Dzięki temu powstanie nowa warstwa z nosem, nad którą możemy dowolnie modyfikować, nie psując reszty zdjęcia. Upewniamy się, że jesteśmy na warstwie z nosem (powinna być podświetlona na granatowo, w okienku z warstwami po prawej stronie).

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Wyszczuplanie nosa.

Często nosy są zbyt masywne u podstawy lub mają grubą kość co nadaje twarzy dość „ciężki” wyraz. Możemy poprawić wygląd nosa poprzez jego wyszczuplenie i zwężenie w okolicach nozdrzy. Wybieramy z menu głównego Edit->Free Transform i modyfikujemy szerokość nosa ciągnąc za boki prostokątnej selekcji, która nam się pokazała. Gdy już osiągnęliśmy zamierzony efekt to klikamy na głównej belce w znaczek symbolizujący potwierdzenie .

http://3dweb.pl/obrobka_fotografii_portfolio.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Zmniejszanie nozdrzy.

Jeśli nos jest dalej zbyt szeroki lub chcemy go zwęzić tylko na wybranym obszarze to wybieramy z menu głównego Edit->Transform->Warp. Pokaże się nam selekcja zbudowana z 6 prostokątów, ciągnąc za punkty umieszczone na krawędzi selekcji możemy swobodnie modyfikować wybrany obszar. W tym przypadku przesuwamy dolne (wierzchołkowe) punkty w kierunku środka aby zwęzić podstawę noska. W ten sam sposób możemy też podnieść czubek nosa jeśli zbyt opada lub go wyszczuplić ciągnąc za środkowe punkty na dolnym brzegu selekcji, też w kierunku środka. Gdy efekt nas zadowala to klikamy na głównej belce w znaczek symbolizujący potwierdzenie . Mamy zgrabny nosek, niestety zwykle krawędzie modyfikowanego fragmentu są zbyt widoczne. W tym celu potrzebny był nam wcześniej duży zapas skóry. Teraz za pomocą gumki w średnim rozmiarze i z malutką twardością  (pgm, suwak Hardness w lewo- by mieć miękkie brzegi, Master Diameter- w prawo by zwiększyć rozmiar) oraz z 100% opacity (górna belka- Photoshop) wymazujemy widoczne krawędzie dookoła nosa. Zmniejszamy opacity do 30% i zwiększamy rozmiar gumki i przesuwamy po brzegach, aby nowa skóra wtopiła się niedostrzegalnie w oryginalny obrazek. Uważamy z rozmiarem gumki i obszarem podmazywania, gdyż pod spodem wciąż znajduje się „stary” nos, który może zepsuć efekt naszej pracy. Dobrze jest pilnować linii zmarszczek, krawędzi nosa i kącików oczu aby dobrze wpasować retuszowany fragment.  Żeby sprawdzić czy nos dobrze się komponuje i nie zostały jakieś zbędne fragmenty możemy kilkakrotnie kliknąć w ikonkę oka , która znajduje się obok każdej warstwy po lewej stronie. Klikanie w „oko”- spowoduje, że warstwa (więc także obrazek na niej) będzie widoczna lub nie.

http://3dweb.pl/obrobka_fotografii_katalogowej.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Wyszczuplenie nosa, usuwanie garbka.

Jeśli nos jest ozdobiony niedużym garbkiem, który uważamy za nadmiar szczęścia  to możemy go usunąć w podobny sposób w jaki wyszczuplaliśmy nos. Zaznaczamy  lassem fragment nosa pod garbkiem, klikamy pgm na utworzonej selekcji i wybieramy „Layer via Copy”. Upewniamy się, że jesteśmy na właściwej warstwie (podświetlona na granatowo).

Wybieramy z menu podręcznego Move Tool  i przesuwamy nasz fragment w miejsce garbka. Teraz z menu głównego wybieramy Edit->Transform->Warp i ciągnąc za punkty na brzegach selekcji dopasowujemy kształt. Klikamy na głównej belce w znaczek symbolizujący potwierdzenie , następnie podmazujemy brzegi gumką

w malutkim rozmiarze i z średnią twardością  a Opacity ustawiamy na ok. 70% (górna belka- Photoshop). Jeśli brzegi są już niezauważalne a garbek zasłonięty to możemy złączyć wszystkie 3 warstwy: skóra, nos, twarz w jedną całość (Ctrl + warstwa skóry, nosa i twarzy, pgm na zaznaczonych warstwach-> Merge Layers) i oto mamy buźkę ze zgrabnym noskiem :)

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_slubnej4.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz skóry, zmarszczek, przebarwień.

 

Obróbka zdjęć portretowych to często retuszowanie zmarszczek, które lubią sobie „wyleźć” nie wiadomo skąd ;)

Przed rozpoczęciem pracy warto sobie zrobić kopię zdjęcia, aby móc „w razie czego” powrócić do oryginału. Tworzymy duplicat warstwy. Trzymając lgm na warstwie, przeciągamy ją na ikonkę Create A New Layer , powstanie nowa warstwa ze skopiowaną zawartością.

 

Obróbka zdjęć. Retusz skóry- usuwanie piegów, znamion, krostek, blizn 1.

Jedną z najprostszych metod jest użycie narzędzia Spot Healing Brush Tool , znajduje się ono w menu podręcznym. Jeśli ikonka Spot Healing Brush Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na ikonce Healing Brush Tool, Patch Tool lub Red Eye Tool, wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie .

Ustawiamy narzędzie na dość mały rozmiar, mniej więcej taki jak rozmiar przebarwienia, które chcemy zatuszować oraz dość małą twardość, żeby ładnie się wtapiało (pgm lub górna belka- Diameter i Hardness- suwak w lewo). Przy opcjach wyboru rozmiaru znajduje się też Spacing, który określa z jak dużego obszaru ma pobierać kolor do próbkowania. Klikamy lub malujemy po przebarwionej skórze. Jest to bardzo użyteczne narzędzie lecz trzeba uważać, gdyż może się dosyć nieprzewidywalnie zachowywać, zwłaszcza w miejscach o dość dużej ilości detali.

http://3dweb.pl/obrobka_zdjec_katalog1.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz skóry- usuwanie piegów, znamion, krostek, blizn 2.

Drugą użyteczną metodą przy retuszowaniu zmian skórnych jest skorzystanie z narzędzia Healing Brush Tool . Może wydawać się ono trochę bardziej skomplikowane od Spot Healing ale za to w bardziej precyzyjny sposób możemy określić jak ma pracować. Jeśli ikonka Healing Brush Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na ikonce Spot Healing Brush Tool, Patch Tool lub Red Eye Tool, wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie . Ustawiamy narzędzie na średnią wielkość i dość małą twardość. Spacing powinien być niezbyt duży- do około 20%, żeby kolor był pobierany z najbliższych okolic. Pozwoli to na uniknięcie różnic w retuszowanych partiach skóry. Upewniamy się, że w górnej belce jest zaklikane Source . Z wciśniętym Alt’em klikamy lgm w obszar, z którego chcemy pobierać kolor, najlepiej dość blisko retuszowanych zmian na skórze. Malujemy po wybranych obszarach pilnując, gdzie znajduje się mały „krzyżyk” pokazujący nam miejsce pobierania koloru, żeby nie „wejść” w rejony niepożądane, jak brwi, nos czy włosy, gdyż uzyskamy efekty odwrotne od zamierzonych :)

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_portretowej4.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz skóry- usuwanie zmarszczek 1

Przy retuszowaniu większych powierzchni zdjęcia jak na przykład długie, głębokie zmarszczki czy duże znamiona dobrze jest skorzystać z narzędzia Patch Tool (w menu podręcznym). Jeśli ikonka Patch Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na ikonce Spot Healing Brush Tool, Healing Brush Tool lub Red Eye Tool, wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie . W tym narzędziu nie ustawiamy rozmiarów tylko upewniamy się, że mamy zaznaczoną opcję New Selection na górnej belce , w innym przypadku będziemy dodawać ją, odejmować lub tworzyć część wspólną. Sprawdzamy też czy zaklikana jest opcja Source w górnej belce. Teraz klikamy lgm i rysujemy linię dookoła zmarszczki, zwolnienie myszki spowoduje zamknięcie selekcji. Następnie klikamy w obszar i trzymając wciśnięty lgm przeciągamy go, najlepiej od jaśniejszych partii skóry w stronę ciemniejszych i nie zbyt daleko, żeby uniknąć zbyt dużych zmian w kolorze. Gdy zwolnimy myszkę kolor zostanie automatycznie przez program „uśredniony”. Czyli jeśli chcemy zatuszować ciemne rejony to nanosimy jaśniejszy kawałek skóry, który je wypełni. Wciskając Ctrl  D odznaczamy selekcję i możemy na bieżąco weryfikować poprawiane fragmenty zdjęcia. Jeżeli na górnej belce wybierzemy opcję Destination to wyselekcjonowany kawałek zdjęcia będzie przy kopiowany przy każdym przeciągnięciu. Będzie jak łatka, którą możemy wielokrotnie wypełniać obszary wymagające retuszu.

http://3dweb.pl/retusz_twarzy.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz skóry- usuwanie zmarszczek 2

Również prostym sposobem na retuszowanie zmarszczek czy pojedynczych plamek jest użycie narzędzia Clone Stamp Tool . Narzędzie to wymaga więcej precyzji i cierpliwości ale wyretuszowana skóra wygląda bardzo naturalnie.

Jeśli ikonka Clone Stamp Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na ikonce Pattern Stamp Tool, wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie . Upewniamy się, że w górnej belce jest zaklikana opcja Aligned a w liście rozwijanej obok Sample jest wybrana opcja Current Layer  , dzięki temu będziemy pracować tylko w obrębie jednej warstwy. Na liście rozwijanej Mode wskazujemy pozycję Normal  . Wybieramy rozmiar i twardość narzędzia (górna belka- Brush lub pgm) najlepsze będzie dość małe, wielkości poprawianej rzeczy i z dość małą twardością. Wciskamy Alt i lgm pobieramy materiał, którym będziemy retuszować, następnie malujemy po wybranym fragmencie. Poruszający się „krzyżyk” niedaleko kursora wskazuje obszar, z którego pobierany jest kolor, dobrze jest pobierać go w bliskim sąsiedztwie- unikniemy rozbieżności w kolorze skóry. Na górnej belce możemy też sobie obniżyć Opacity narzędzia, żeby zmniejszyć intensywność z jaką nakładamy kolor na dany fragment. Jeśli  zależy nam na jak najbardziej naturalnym retuszu- z zachowaniem tekstury skóry, to możemy lekko zmodyfikować działanie Clone Stamp Tool  . Ustawiamy narzędzie do rozmiaru pojedynczych plamek na skórze (czyli dosyć małe), jak najmniejszą twardość i opacity na 80 % (górna belka- Photoshop). Wybieramy z listy Mode-> Lighten   (górna belka- Photoshop) i możemy jasnym kolorem, pobranym z okolic plamki, retuszować rozszerzone pory oraz zmarszczki. Jeśli z listy Mode wybierzemy Darken   to możemy tuszować ciemnym kolorem jasne miejsca np. szczyty bruzd i zmarszczek lub braki w pigmentacji.

Gdy jesteśmy zadowoleni z efektów to możemy połączyć  warstwy: skóra i  twarz w jedną całość (Ctrl + warstwa skóry i twarzy, pgm na zaznaczonych warstwach-> Merge Layers) i  mamy nieskazitelną buźkę :)

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_portretowej1.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz skóry- szybki sposób 1

Teraz przedstawię jeden z popularniejszych i szybkich sposobów na wyretuszowanie całej skóry na zdjęciu.

Wycinamy obszar skóry, uwzględniając szyję, dekolt  itp. Wybieramy Polygonal Lasso Tool  z menu podręcznego i klikamy naokoło twarzy robiąc zgrubny zarys. Gdy selekcja jest już narysowana, klikamy pgm i  wybieramy opcję „Layer via Copy”. Dzięki temu będziemy mieć  nowa warstwę ze skórą, którą możemy potem usunąć jeśli efekt nie będzie wystarczająco powalający :). Upewniamy się, że jesteśmy na warstwie ze skórą (powinna być podświetlona na granatowo, w okienku z warstwami po prawej stronie). W menu głównym wybieramy Filter->Noise->Dust Scratches. Jest to filtr stosowany generalnie do usuwania kurzu i innych skaz na zdjęciach ale sprawdza się również w przypadku szybkiego retuszowania skóry. Pokaże się okienko z dwoma suwakami. Radius przesuwamy w okolice 4 lub dalej, Treshold np. w okolice 5 (lub mniej), żeby nie było zbyt plastikowo. Radius określa obszar na jakim będą ujednolicane kolory, zaś Treshold określa jak bardzo pikselki mogą się różnić. Oczywiście w zależności od jakości i rozmiarów zdjęcia, te wartości mogą być różne, polecam poeksperymentować by osiągnąć najbardziej zadowalający efekt. Teraz gumką o dość małym rozmiarze i średniej twardości oraz Opacity ustawionym na 100% wymazujemy obszary, na których nie chcemy wygładzenia np. oczy, brwi, usta, dziurki nosa, linia włosów itp. Wygodnie będzie wyłączyć wszystkie warstwy oprócz tej na której pracujemy, żeby widzieć dokładnie co trzeba usunąć i nie zostawić sobie żadnych niespodzianek. W tym celu klikamy ikonkę oka po lewej stronie warstwy- w okienku po prawej.  Gdy już usunęliśmy wszystkie zbędne rzeczy to z powrotem włączamy potrzebne warstwy, upewniamy się, że jesteśmy na właściwej (podświetlona na granatowo w okienku po prawej). Zmniejszamy Opacity gumki do około 30% (górna belka- Photoshop) oraz zmniejszamy maksymalnie twardość narzędzia (pgm, Hardness w lewo). Podmazujemy obszary wokół linii oczu, brwi, ust i nosa, żeby obydwie warstwy ładnie się ze sobą stapiały. Gdy jesteśmy zadowoleni z efektów to łączymy  warstwy (Ctrl + warstwa, pgm -> Merge Layers). Na tak wyretuszowanej skórze często pozostają do skorygowania jeszcze głębokie zmarszczki, które lepiej ręcznie poprawić za pomocą np. narzędzia Patch Tool w menu podręcznym (narzędzie objaśnione powyżej) niż przesadzić z użyciem filtra, który w nadmiarze może dać efekt maski.

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_portretowej2.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz skóry- szybki sposób 2

Kolejny sposób na wyretuszowanie całej skóry na zdjęciu.

Wycinamy obszar skóry, uwzględniając szyję, dekolt  itp. Wybieramy Polygonal Lasso Tool  z menu podręcznego i klikamy naokoło twarzy robiąc zgrubny zarys. Dzięki temu będziemy mieć  nowa warstwę. Upewniamy się, że jesteśmy na warstwie ze skórą (podświetlona na granatowo). W menu głównym wybieramy Filter->Noise->Reduce Noise.  Jest to filtr stosowany generalnie do wygładzania i usuwania szumów ale sprawdza się również w przypadku szybkiego retuszowania skóry. Pokaże się okienko z czteroma suwakami. Suwak Strenght ustawiamy na maksimum, czyli 10 a jeśli nie chcemy, żeby skóra wyglądała zbyt plastikowo to przesuwamy Preserve Details na ok. 15-20% co przywróci drobniejsze detale. Teraz gumką o dość małym rozmiarze i średniej twardości oraz Opacity ustawionym na 100% wymazujemy obszary, na których nie chcemy wygładzenia np. oczy, brwi, usta, dziurki nosa, linia włosów itp. Łączymy obydwie warstwy (Ctrl + warstwa, pgm -> Merge Layers). Pozostała jeszcze niewielka ilość  głębszych zmarszczek, które lepiej skorygować ręcznie za pomocą np. narzędzia Patch Tool lub Clone Stamp Tool (opcje narzędzi wyjaśnione powyżej).

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_portretowej3.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz skóry- szybki sposób 3

Kolejny szybki sposób na wyretuszowanie całej skóry na zdjęciu.

Wycinamy lassem obszar ze skórą (opcje selekcji wyjaśnione poniżej), klikamy pgm i „Layer via Copy”. Uzyskujemy  nową warstwę ze skórą. W menu głównym wybieramy Filter->Blur->Gaussian Blur. Pokaże się okienko, w którym suwak Radius przesuwamy w prawo, najlepiej w okolice 2->3; gdy stopień wygładzenia skóry nam odpowiada klikamy ok. Teraz mamy idealną plastikową skórę :) Gumką z dużą Opacity wymazujemy obszary, na których wygładzenie jest niepożądane np. oczy, brwi, usta, dziurki nosa, linia włosów itp.  Gumką z małym Opacity podmazujemy rejony wokół linii oczu, brwi, ust i nosa, żeby nowa skóra ładnie się łączyła ze „starą”. Teraz przenosimy się do okienka z warstwami po prawej stronie , jeśli jest niewidoczne to wybieramy w menu głównym Window->Layers. Pod zakładką Layers znajduje się okienko z opcjami krycia dla warstw, klikamy w nie i wybieramy Lighten . Teraz nasza wygładzona skóra przykrywa ciemniejsze plamki i krostki a widoczne są jasne pory, dzięki temu wygląda naturalniej. Gumką podmazujemy kąciki ust, nosa i oczu tam gdzie rozjaśnienie jest niepożądane.  Wybieramy narzędzie Clone Stamp Tool lub Patch Tool i retuszujemy pozostałe defekty (opcje narzędzi wyjaśnione powyżej).

Gdy jesteśmy zadowoleni z efektów łączymy  obydwie warstwy (Ctrl + warstwa, pgm -> Merge Layers).

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_modelki1.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz skóry- szybki sposób 4

Kolejna metoda na szybkie wyretuszowanie skóry.

Wycinamy lassem obszar ze skórą (opcje selekcji wyjaśnione poniżej), klikamy pgm i „Layer via Copy”. Uzyskujemy  nową warstwę ze skórą. W menu głównym wybieramy Image->Adjustment->Selective Color. Pokaże się nam okienko Selective Color, gdzie za pomocą suwaków możemy korygować barwy na fotografii. W górnym okienku Colors wybieramy Reds i dolnym suwakiem Black przesuwamy w lewo, najlepiej w przedziale od  -30 do maks. -60%, oczywiście trzeba poeksperymentować, żeby wybrać optymalną wartość, gdyż wartości uzależnione są od kolorystyki zdjęcia oraz skóry modelki. Użycie tej metody pozwala na usunięcie za jednym zamachem wszystkich defektów, które zawierają czerwień jak np. krosty, zmarszczki, popękane naczynia, worki pod oczami, rumieńce- trzeba oczywiście to zrobić z „czuciem”, żeby nie zamienić modelki w gejszę :) Gumką z dużą Opacity wymazujemy obszary, na których rozjaśnienie czerwieni jest nam niepotrzebne np. usta, oczy, brwi, dziurki nosa, linia włosów itp.  Gumką z małym Opacity podmazujemy rejony wokół linii oczu, brwi, ust i nosa, żeby nowa skóra ładnie się wtopiła w „starą”.

Gdy jesteśmy zadowoleni z efektów łączymy  obydwie warstwy (Ctrl + warstwa, pgm -> Merge Layers).

Aby tak rozjaśniona twarz nie wyglądała zbyt „płasko” wybieramy narzędzie Burn Tool  z menu podręcznego (korzystanie z narzędzia opisane wyżej), ustawiamy dość duży rozmiar, minimalną twardość, Exposure około 30% (górna belka- Photoshop) i malujemy delikatnie po kościach policzkowych. Zmniejszamy rozmiar narzędzia i przyciemniamy w okolicach nozdrzy, kącików oczu i ust, możemy też przejechać pod żuchwą (min. Exposure) i linią włosów, żeby twarz odzyskała trójwymiarowość i naturalniejszy koloryt. Wybieramy narzędzie Clone Stamp Tool lub Patch Tool i retuszujemy pozostałe defekty (opcje narzędzi wyjaśnione powyżej).

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_portfolio2.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz skóry- dodanie tekstury.

Często po zbyt intensywnym wygładzeniu skóra zatraca swoją teksturę lub zbyt wyróżnia się od pozostałych części. Żeby to „zaleczyć” wycinamy ferelne fragmenty lub całą skórę i umieszczamy na osobnej warstwie (lasso, pgm, layer via Copy. Następnie posypujemy kaszką :), która będzie imitować pory na skórze. W menu głównym wybieramy Filter->Noise->Add Noise. Pokaże się okienko Add Noise- suwak Amount ustawiamy w okolicach 1-2%, zaklikujemy Gaussian oraz odklikujemy Monochromatic. Skóra zyskała naturalniejszy wygląd poprzez dodanie porów. Zbędne części usuwamy twardą gumką, na krawędziach podmazujemy miękką gumką, żeby ładnie wtopić w oryginalne zdjęcie. Scalamy warstwy i gotowe.

A ze zdjęcia patrzy na nas bóstwo :)

http://3dweb.pl/retusz_twarzy_i_ciala.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz włosów.

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz włosów- zmiana koloru.

Teraz zajmiemy się czupryną, aby prezentowała się równie dobrze jak buziak.

Wycinamy lassem obszar włosów (opcje selekcji wyjaśnione poniżej), klikamy pgm i „Layer via Copy”. Uzyskujemy  nową warstwę do zabawy. W menu głównym wybieramy Image->Adjustment->Curves. Pokaże się nam okienko z narysowaną skośną linią . Klikamy w górnej części linii dodając tym samym punkt, przesuwając go odrobinę w lewo- rozjaśnimy refleksy na włosach ożywiając ich koloryt. Ponownie klikamy w linię, tym razem w dolnej części i powstały punkt przesuwamy odrobinę prawo, to pogłębi ciemne tony nadając im mocniejszy odcień. Uzyskujemy wygiętą krzywą z dwoma punktami. Okienko po modyfikacji krzywej powinno wyglądać podobnie jak to przedstawione obok. Klikamy ok, żeby zatwierdzić zmiany. Jeśli chcemy bardziej zmienić kolor włosów to w menu głównym wybieramy Image->Adjustment->Selective Color i wybieramy kolor, który chcemy modyfikować w okienku Colors, następnie przy pomocy suwaków regulujemy odcień. Jeśli włosy są dość wyblakłe to wybieramy w okienku Colors-> Neutrals i tam eksperymentujemy z suwakami, możemy je ufarbować nawet na zielono :). Klikamy ok. Kolor oraz nasycenie możemy również zmienić przy pomocy Image->Adjustment->Hue/Saturation. Suwakiem Hue zmieniamy kolor, Saturation wpłynie na intensywność a Lightness rozjaśni lub przyciemni. Teraz gumką w średnim rozmiarze i z  małą twardością oraz z 100% Opacity (górna belka- Photoshop) wymazujemy niepożądane elementy naokoło włosów. Gumką w dużym rozmiarze, minimalną twardością i 50% Opacity lekko podmazujemy brzegi, żeby się ładnie wkomponowały.

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_portfolio1.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz włosów- dodanie pasemek, połysku.

Jeśli chcemy rozjaśnić pojedyncze pasma włosów lub pokolorować niektóre kosmyki to posłużymy się inną metodą.

Wycinamy lassem obszar włosów (opcje selekcji wyjaśnione poniżej), klikamy pgm i „Layer via Copy”. Uzyskujemy  nową warstwę tylko z włosami. Wybieramy narzędzie Burn Tool  z menu podręcznego (korzystanie z narzędzia opisane wyżej), ustawiamy średni duży rozmiar, minimalną twardość, Exposure około 50% (górna belka- Photoshop) i malujemy po wybranych fragmentach- przyciemniając je. Najlepiej przyciemniać także dolne warstwy włosów oraz blisko skóry. Żeby rozjaśnić połysk na włosach wybieramy z menu podręcznego narzędzie Dodge Tool . Ustawiamy podobnie jak przy przyciemnianiu jednak Exposure lepiej trochę zmniejszyć. Malujemy po połyskach- rozjaśniając je oraz po kosmykach w górnych partiach włosów, które generalnie są jaśniejsze- to doda lekkości fryzurce. Jeśli chcemy dodać kolor tylko na pojedyncze pasma to wybieramy Brush Tool z menu podręcznego. Jeśli ikonka Brush Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na Pencil Tool lub na Color Replacement Tool wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie . W przypadku ciemnych włosów np. kasztanowych możemy ożywić włosy różnymi odcieniami czerwieni, brązów, żółci. Mając już wybrany Brush Tool w górnej belce, w liście rozwijanej Mode, zmieniamy Normal na Overlay a Opacity ustawiamy na około 20 %. Rozmiar narzędzia dopasowujemy do grubości pasm i nadajemy dość małą twardość.  W menu podręcznym klikamy w ikonkę z kolorem , pokaże się okienko gdzie przesuwając suwakiem po prawej stronie wybieramy odpowiedni kolor, następnie klikamy w duży kwadrat z wybranym kolorem i przesuwając kursor wybieramy właściwy odcień. Do rozjaśnienia wybieramy kolory jaśniejsze do przyciemniania- ciemne. Klikamy ok. i malujemy po wybranych pasemkach. Podobnie możemy  zrobić przy jasnych włosach wybierając jaśniejsze odcienie kolorów żeby dodać połysk lub ciemne by podkreślić kolor. Klikamy ok.

http://3dweb.pl/retusz_zdjec_modelki1.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Retusz włosów- zagęszczanie.

Zdarza się, że włosy są przerzedzone, występują spore ubytki, łysienie lub zwyczajnie fryzurka oklapła. Możemy ją wtedy ratować poprzez sklonowanie kawałka z fragmentem czupryny i doklejenie jej tam gdzie są braki. Na zdjęciu, które właśnie retuszuję jest zbyt „długa”  prawa skroń. Wybieram Lasso Tool i zaznaczam kawałek z lewej strony gdzie jest sporo włosów z dość dużym marginesem, następnie klikam pgm i wybieram Layer via Copy. Wybieram z menu podręcznego narzędzie Move Tool i przesuwam wycięty kawałek w miejsce łysinki. Żeby włosy układały się w odpowiednim kierunku wybieram z menu głównego Edit->Transform->Flip Horizontal, uzyskuję wtedy odbicie fragmentu w pionie. Teraz przenosimy się do okienka z warstwami i w okienku pod zakładką Layers, zmieniamy tryb krycia z Normal na Darken . Wybór Darken sprawi, że nadmiar skóry ładnie się wtopi i nie będzie roboty z jej usuwaniem ale manewr ten polecam tylko przy wyraźnych łysinach (jasnej skórze) gdyż na ciemniejszym tle nasze dorabiane włosy znikną. Jeśli zostaniemy przy opcji Normal to trzeba będzie się trochę nabiedzić przy precyzyjnym usuwaniu zbędnych fragmentów, dopasowaniu oświetlenia i kolorystyki. Ta metoda sprawdza się także przy zagęszczaniu grzywek, dodawaniu włosów na obrzeżach oraz przedłużaniu, trzeba tylko pamiętać o w miarę jasnym „spodzie”. Przy włosach jasnych możemy zastosować tą samą metodę ale zamiast Darken wybieramy Lighten pilnując aby tło pod spodem było ciemniejsze od włosów gdyż na jasnym tle efekt nie będzie widoczny. Na koniec podmazujemy cierpliwie gumeczką z malutką twardością aby wtopić „dorabiane” włosy w naturalne, pilnując kierunku układania się pasm a zwłaszcza ich „początku”. Czasami warto więcej podmazać aby nie „rzucały” się w oczy zbyt podobne fragmenty.

Na koniec scalamy warstwy i cieszymy się ślicznym „fryzem” :)

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_portretowej3.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Dodawanie makijażu.

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Makijaż oczu.

Retusz oczu przedstawiłam we wcześniejszym fragmencie więc tutaj opiszę metody  upiększania.

Teraz zajmiemy się malowaniem powiek.

Wybieramy Lasso Tool , selekcją zaznaczamy obszar dookoła oka najlepiej razem z brwią i sporym zapasem pod dolną powieką, następnie klikamy pgm i wybieramy Layer via Copy. Mamy nową warstwę.  Bierzemy Brush Tool z menu podręcznego , ustawiamy średni rozmiar- dopasowany do powieki, dość małą twardość oraz wybrany kolor powieki np. brązowy i Opacity na około 50%. Malujemy dookoła oka starając się mocniej malować w pobliżu krawędzi oka a jaśniej w okolicach brwi, to doda głębi spojrzeniu. Przenosimy się do okienka z warstwami i na liście pod zakładką Layers, zamieniamy tryb krycia z Normal na Multiply . Jeśli chcemy podrasować kolor cienia to wybieramy w menu głównym Image->Adjustment->Hue/Saturation i bawimy się suwaczkiem Hue aż do osiągnięcia wymarzonego efektu. Aby cień był równo nałożony w menu głównym wybieramy Filter->Blur->Gaussian Blur i ustawiamy Radius w okolicach 4-5 pixels, to ładnie „rozmgli” kolorek nadając przydymiony efekt. Gumką o minimalnej twardości i z 30 % Opacity podmazujemy dookoła oka, zostawiamy odrobinę cienia pod dolną powieką i więcej w środkowych rejonach górnej powieki, przy początku i końcu brwi odrobinę rozjaśniamy wtedy oko wyda się optycznie większe. Zwiększamy Opacity do 80%, twardość do połowy zaś rozmiar narzędzia zmniejszamy i precyzyjnie wymazujemy nadmiar zakrywający tęczówkę i białko oka. Cień zasłania oko, więc dobrze jest zmniejszyć Opacity warstwy na chwilkę, żeby móc dokładnie wymazywać. W tym celu przenosimy się do warstw i w drugim okienku pod zakładką Layers zmniejszamy Opacity, tyle żeby można było wygodnie pracować . Gdy już skończymy gumkować wracamy z Opacity do 100%. Żeby nałożony cień miał fakturę taką jak skóra w menu głównym wybieramy Filter->Noise->Add Noise. Amount ustawiamy w okolicach 2,5% w zależności od widocznych porów na skórze, zaklikujemy Gaussian oraz odklikujemy Monochromatic. Ponownie tworzymy nową warstwę, żeby móc edytować cień razem z okiem. Za pomocą selekcji zaznaczamy obszar dookoła oka.  Tym razem w menu głównym wybieramy Edit->Copy Merged a potem Edit->Paste. Zostanie utworzona nowa warstwa, na której połączone jest oko z domalowanym cieniem. Warstwę z samym cieniem mamy pod spodem. Teraz możemy wprowadzić drobne poprawki, jeśli coś nie wyszło dokładnie jak trzeba. Np. można zmiękczyć brzegi cienia nachodzące na powiekę za pomocą narzędzia Blur Tool w menu podręcznym . Jeśli ikonka Blur Tool nie jest widoczna to trzeba przytrzymać dłużej lgm na Smudge Tool lub na Sharpen Tool wtedy pokażą się pozostałe opcje . Wybieramy malutki rozmiar, średnią twardość, duże Opacity a w Mode zaznaczamy opcję Darken . Dzięki temu brzegi ciemnego cienia ładnie się wtopią. Jeśli gdzieś wymazaliśmy za dużo możemy to naprawić za pomocą Smudge Tool w menu podręcznymi z ustawionym Mode na Darken . Tym samym narzędziem możemy również „wyciągnąć” rzęsy. Wybieramy narzędzie Burn Too l i przyciemniamy rzęsy oraz robimy delikatną kreskę konturową na górnej powiece. Gotowe :)

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_fotomontaz.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Makijaż ust- kolor, połysk.

Wybieramy Lasso Tool , selekcją zaznaczamy obszar dookoła ust z małym zapasem, następnie klikamy pgm i wybieramy Layer via Copy. Mamy nową warstwę. W menu głównym wybieramy Filtr->Blur->Lens Blur pokaże się okienko Lens Blur. Po prawej stronie znajdują się różne opcje, z którymi można poeksperymentować ale ponieważ teraz chodzi mi tylko o dodanie błysku ustom, więc polecam pobawić się tylko suwakami Radius i Brightness. Ustawiamy Radius na około 5-7, Brightness w okolicach 15-20, oczywiście wszystko zależy od wielkości zdjęcia i twarzy. Klikamy ok. Mamy piękny połysk na ustach. Wymazujemy gumką zbędne fragmenty. Żeby usta wyglądały naturalniej możemy wymazać gumką z małym Opacity lub zmniejszyć Opacity warstwy na około 75% aby przywrócić delikatny rysunek bruzd na wargach. Możemy zmienić kolor ust  Image->Adjustment->Hue/Saturation (opcje wyjaśnione wyżej), albo podkreślić wybrany kolor Image->Adjustment->Selective Color (opcje wyjaśnione wyżej), np. pogłębić czerwień (suwak Black). Jeśli nas nie zadowala wielkość ust to musimy utworzyć nową warstwę. Za pomocą selekcji zaznaczamy obszar.  Tym razem w menu głównym wybieramy Edit->Copy Merged a potem Edit->Paste. Zostanie utworzona nowa warstwa, na której połączone są efekty użytych filtrów z fragmentem zdjęcia. Rozmiar ust możemy skorygować wybierając z menu głównego Edit->Free Transform. Fragment zdjęcia będzie można dowolnie powiększyć. Można też użyć Edit->Transform->Warp, żeby poprawić kształt ust tylko w określonych partiach. Jest to selekcja zbudowana z 6 prostokątów, ciągnąc za punkty umieszczone na krawędzi selekcji możemy swobodnie modyfikować wybrany obszar. Gdy efekt nas zadowala to klikamy na głównej belce w znaczek symbolizujący potwierdzenie . Podmazujemy brzegi gumką jeśli trzeba.

Na koniec scalamy warstwy i mamy zmysłowe usteczka :)

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_katalogowej2.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Usuwanie błyszczeń- matowienie skóry.

 

Błyszcząca, spocona skóra to częsty problem. Teraz przedstawię parę metod na pozbycie się tego mankamentu.

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Usuwanie błyszczeń- matowienie skóry 1.

Wybieramy Lasso Tool , selekcją zaznaczamy obszar skóry z małym zapasem, następnie klikamy pgm i wybieramy Layer via Copy. Mamy nową warstwę. Jeśli na skórze są mocno widoczne białe plamy błyszczeń można sobie z tym poradzić poprzez korekcję białego koloru. W menu głównym wybieramy Image->Adjustment->Selective Color (opcje wyjaśnione wyżej), w okienku Colors wybieramy kolor biały. Przesuwamy dolny suwak Black tak daleko w prawo aż znikną błyszczenia. Jeśli zostały jeszcze błyszczące partie skóry to operację możemy powtórzyć, trzeba tylko uważać aby nie powstały brzydkie plamy w miejsce białych. Klikamy ok. Gumką z dużym Opacity, w małym rozmiarze i średnią twardością wymazujemy te obszary, gdzie usunięcie białego koloru jest niepożądane- np. zęby, białka oczu itp. Ta metoda się sprawdza w przypadku niezbyt jasnej skóry. Scalamy warstwy i gotowe :)

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_slubnej3.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Usuwanie błyszczeń- matowienie skóry 2

 Przy matowieniu skóry możemy też posłużyć się zwykłym pędzelkiem.

Tworzymy nową pustą warstwę. W tym celu w okienku z warstwami, klikamy na samym dole w ikonkę Create a New Layer (druga od prawej). Upewniamy się, że jesteśmy na nowej warstwie (podświetlona na granatowo). W opcjach warstw pod zakładką Layer, zmieniamy Normal na Darken . Wybieramy z menu podręcznego Brush Tool , ustawiamy rozmiar w zależności od błyszczeń, które będziemy zamalowywać, małą twardość, Opacity około 25%. Z wciśniętym lgm pobieramy kolor obok miejsca, które będziemy korygować. Następnie puszczamy lpm i malujemy po błyszczeniach. Czynność powtarzamy przy każdym połysku, który chcemy zniwelować, za każdym razem pobierając pędzelkiem nowy kolor, który znajduje się w pobliżu. Jeśli pomalowaliśmy zbyt mocno to w ustawieniach przeźroczystości warstw Opacity przesuwamy suwakiem w lewo do uzyskania pożądanego efektu. Na koniec scalamy warstwy.

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_prezent.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Usuwanie błyszczeń- matowienie skóry  3

W przypadku usuwania błyszczeń dobre efekty daje użycie Clone Stamp Tool .  Tworzymy nową warstwę ze skórą (lasso, pgm, Layer via Copy). Wybieramy z menu podręcznego narzędzie Clone Stamp Tool . Upewniamy się, że w górnej belce jest zaklikana obok Sample jest wybrana opcja Current Layer  , dzięki temu będziemy pracować tylko w obrębie jednej warstwy. Na liście rozwijanej Mode wskazujemy pozycję Darken  . Wybieramy rozmiar i twardość narzędzia (górna belka- Brush lub pgm), Opacity na około 30%. Wciskamy Alt i lgm wyznaczamy obszar, z którego pobierany będzie materiał, następnie malujemy po błyszczących fragmentach. Poruszający się „krzyżyk” to miejsce, z którego pobierany jest kolor, dobrze jest próbkować  w bliskim sąsiedztwie- unikniemy nienaturalnych plam na skórze.  Skóra jest ładnie zmatowiona, żeby jednak nie wyglądała „płasko” rozjaśnimy ją w partiach gdzie usuwaliśmy błyszczenia. Z menu podręcznego wybieramy narzędzie Dodge Tool , ustawiamy dość duży rozmiar i minimalną twardość. W górnej belce w opcjach Range- zmieniamy Midtones na Highlights a w pobliskim okienku Exposure ustawiamy na 10% i malujemy po najbardziej wystających częściach twarzy- środek czoła, wierzchołki kości policzkowych, środek podbródka, grzbiet nosa- to przywróci twarzy trójwymiarowość. Scalamy warstwy.

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_slubnej1.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Skóra- efekt opalenizny.

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Skóra- efekt opalenizny 1.

Najprostszą metodą, żeby opalić skórę jest jej przyciemnienie :)

Na warstwie ze zdjęciem klikamy pgm i z listy, która się pojawi wybieramy Duplicite Layer.  Pokaże się okienko, gdzie możemy nadać własną nazwę nowej warstwie. Klikamy ok. Z menu głównego wybieramy Image->Adjustments->Levels. Pokaże się okno, w którym możemy przyciemniać lub rozjaśniać całe zdjęcie . Pod ciemnym wykresem znajdują się suwaczki, przesuwając lewy- przyciemniamy ciemne kolory zaś poruszając prawym- rozjaśniamy jasne. W tym przypadku wybieramy środkowy suwak i przesuwamy w prawo, żeby przyciemnić zdjęcie oraz prawy suwak, żeby odrobinę rozjaśnić jasne obszary. Klikamy ok. W okienku z warstwami, pod zakładką Layers, zmieniamy tryb krycia z Normal na Luminosity i mamy już opaloną skórę. Wymazujemy gumką fragmenty, których nie chcemy przyciemniać- tło, włosy, oczy usta, ubranie itp. Możemy też pobawić się suwakiem z intensywnością krycia warstwy Opacity , żeby uzyskać zadowalający efekt. Scalamy warstwy i gotowe.

http://3dweb.pl/retusz_zdjec_portfolio.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Skóra- efekt opalenizny 2.

Teraz kolejna metoda na uzyskanie efektu złotej opalenizny. Na warstwie ze zdjęciem klikamy pgm i z listy, która się pojawi wybieramy Duplicite Layer.  Pokaże się okienko, gdzie możemy nadać własną nazwę nowej warstwie. Klikamy ok. Teraz odbarwimy zdjęcie aby móc później nadać mu własną kolorystykę. W menu głównym wybieramy Image->Adjustments->Desaturate, zdjęcie stanie się szare. W opcjach warstw pod zakładką Layer, zmieniamy Normal na Hue . Teraz z menu głównego wybieramy Image->Adjustment->Selective Color. Pokaże się okienko, w którym możemy modyfikować kolory. W górnym okienku  Colors wybieramy z listy rozwijanej Neutrals, górny suwak Cyan ustawiamy na około -8 % a drugi od dołu Yellow na +8 % tak żeby uzyskać złoto- brązową opaleniznę. Gumką z małą twardością i z Opacity ustawionym na około 25 %  wymazujemy delikatnie fragmenty, w których nie chcemy zmieniać koloru- np. tło, włosy, oczy usta, ubranie itp. Ewentualnie można poeksperymentować z intensywnością krycia warstwy- Opacity , żeby uzyskana kolorystyka ładnie komponowała się z oryginałem. Scalamy warstwy i gotowe.

http://3dweb.pl/retusz_zdjecia_modelki.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Skóra- efekt opalenizny 3.

Kolejna metoda na uzyskanie efektu opalenizny.

Metoda ta przydaje się gdy posiadamy już jakieś przykładowe zdjęcie modelki- z taką właśnie opalenizną- jaka nam się marzy. Ważne jest, aby zdjęcia były podobnej wielkości a zwłaszcza obszar skóry, który chcemy opalić. Najlepiej wkleić przykładowe zdjęcie na warstwę powyżej, żeby ocenić czy proporcje są podobne. Najprościej nasunąć zdjęcie na retuszowany obrazek a Photoshop automatycznie go umieści na nowej warstwie. Za pomocą Edit->Free Transform dopasowujemy wielkość. Jeśli chcemy zmienić tylko kolor skóry to proponuję usunąć pobieżnie gumką wszystkie inne elementy z przykładowego zdjęcia- np. tło, włosy, usta, oczy, ubranie, gdyż to wpłynie na pobrany kolor. Ze zdjęcia retuszowanego- za pomocą selekcji, utworzyć nową warstwę, tylko ze skórą. Teraz upewniamy się, że jesteśmy na warstwie z retuszowanym zdjęciem (podświetlona na granatowo). Z menu głównego wybieramy Image->Adjustment->Match Color. Pokaże się okienko Match Color. Obok Source (u dołu, nad Layer) z listy wybieramy nasze retuszowane zdjęcie, zaś z listy obok Layer (na samym dole) wybieramy nazwę warstwy, na której jest przykładowe zdjęcie. Jeśli umknęła nam nazwa zdjęcia, to jest ona umieszczona na górze okienka Match Color, pod Destination Image. Jeśli zaś nie pamiętamy nazwy warstwy, to zwykle jest to warstwa stopień nad retuszowanym zdjęciem, ewentualnie możemy przesunąć okienko i sprawdzić w okienku z warstwami. Gdy zaklikamy już odpowiedni Layer- zmieni nam się kolorystyka zdjęcia. Suwaczkami możemy edytować oddziałowywanie przykładowego zdjęcia na retuszowane. Suwak Fade- wpływa na intensywność, Color Intensity na Saturację barw zaś Luminance na rozjaśnienie, przyciemnienie tonacji. Jeśli obszar skóry na zdjęciu przykładowym i retuszowanym był przybliżony, to powinniśmy uzyskać identyczną kolorystykę :)

http://3dweb.pl/retusz_zdjecia_przeswietlonego.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Szparowanie, wycinanie tła.

 

Teraz omówię parę prostych narzędzi i metod przydatnych w szparowaniu czyli wycinaniu tła.

Są to popularne sposoby, które umożliwiają umieszczenie obiektu na dowolnym tle- czy to dla potrzeb sklepów internetowych, katalogów, folderów (białe tło lub czarne), czy też do bardziej skomplikowanych fotomontaży jak podmiana nudnego tła za modelką na coś bardziej atrakcyjnego :)

http://3dweb.pl/retusz_zdjec_katalog.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Szparowanie, wycinanie tła 1.

Najszybszym sposobem na usunięcie jednolitego tła jest użycie Magic Eraser Tool .

Jest to bardzo proste w użyciu narzędzie. Wybieramy z menu podręcznego Magic Eraser Tool , klikamy na obszarze do usunięcia, klik lgm i gotowe. Na górnej belce znajdziemy parę opcji, dzięki którym możemy skorygować pracę tego narzędzia. Tolerance- określa jak dużo odcieni koloru (kolor w miejscu kliknięcia) zostanie usuniętych, Contiguous umożliwi wycinanie połączonych obszarów, gdy jest odklikane to będą wycinane fragmenty nie sąsiadujące ze sobą, Opacity- określa z jaką intensywnością jest usuwany fragment.

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_szparowanie1.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Szparowanie, wycinanie tła 2.

Najbardziej popularnym narzędziem przy szparowaniu (wycinaniu tła) jest tzw. różdżka czyli Magic Wand Tool . Narzędzie to pozwala na szybkie usunięcie dużych obszarów tła o ujednoliconej i kontrastowej kolorystyce. Tworzymy duplicat warstwy. Trzymając lgm na warstwie, przeciągamy ją na ikonkę Create A New Layer , powstanie nowa warstwa ze skopiowaną zawartością. Wybieramy z meny podręcznego narzędzie. Jeśli ikonka Magic Wand Tool jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm na Quick Selection Tool wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie . Klikamy narzędziem w obszar, który chcemy usunąć, klikamy Delete i już go nie ma :) Jeśli tło ma nierówne zabarwienie, lub zaznaczony fragment nas nie zadowala to przechodzimy do górnej belki Photoshop, żeby zmodyfikować działanie narzędzia. Tolerance, pozwoli określić jak bardzo mogą się różnić pikselki, zaklikany Contiguous umożliwi wycinanie połączonych obszarów, gdy jest odklikane to będą wycinane fragmenty o tej samej kolorystyce ale nie sąsiadujące ze sobą. W górnej belce Photoshop, znajduje się także przycisk Refine Edge . Tutaj możemy edytować krawędzie utworzonej selekcji: np. Radius odpowiada za promień modyfikacji, Contrast określa akceptowane różnice kolorystyczne, Smooth za wygładzenie, Feather za wtapianie. Klikamy ok., pokaże się nasze zdjęcie z nową selekcją, klikamy Delete i zbędne obszary zostały usunięte. W górnej belce Photoshop jest także możliwość dodania selekcji do już istniejącej- Add To Selection , odjęcia- Subtract From Selection lub utworzenia części wspólnej- Intersect with Selection .

http://3dweb.pl/retusz_fotografii_reklamowej5.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Szparowanie, wycinanie tła 3.

Popularnym sposobem szparowania w Photoshopie jest także wycinanie tła przy pomocy Lassa, które znajdziemy w menu podręcznym. Photoshop oferuje trzy rodzaje tego narzędzia- Lasso Tool , Polygonal Lasso Tool , Magnetic Lasso Tool . Jeśli ikonka z potrzebnym Lassem jest niewidoczna to znaczy, że trzeba przytrzymać dłużej lgm, na którymś z pozostałych rodzajów Lassa, wtedy pokaże się potrzebne nam narzędzie . Lasso Tool wykorzystujemy zwykle do narysowanie selekcji na krawędziach o zróżnicowanym kształcie. Wybieramy narzędzie z menu podręcznego, z wciśniętym lgm obrysowujemy obszar do usunięcia. Gdy zwolnimy przycisk, selekcja się automatycznie zamknie. Polygonal Lasso Tool używamy do obiektów o regularnych krawędziach, gdyż wyznaczamy selekcję za pomocą odcinków. Wybieramy narzędzie i klikamy dookoła obszaru, który chcemy usunąć. Między punktami powstaną odcinki. Domykamy selekcję klikając w punkt startowy lub klikając dwukrotnie lgm. Wciskamy Delete i zaznaczony obszar zostanie usunięty.

Magnetic Lasso Tool stosujemy, gdy są dobrze widoczne krawędzie obiektu. Klikamy lgm w pobliżu krawędzi i rysujemy selekcję, lub zaznaczamy ją punktowo. Linia będzie automatycznie przyciągana do wybranego koloru. Klikamy 2 razy lub w punkcie początkowym, żeby domknąć. Na górnej belce mamy parę opcji dzięki, którym możemy wpłynąć na pracę Magnetic Lasso Tool. Width - wyznacza zakres, na jakim będą wyszukiwane kontrastowe kolory, Contrast - określa stopień zróżnicowania pikselków, Frequency - im wyższa wartość, tym gęściej będą dodawane punkty.

Na górnej belce przy każdym rodzaju Lassa znajduje się też opcja Feather , która odpowiada jak bardzo mają być rozmyte brzegi wycinanego obszaru, im większa wartość tym większe rozmycie.

W górnej belce Photoshop, przy każdym Lasso, znajduje się także przycisk Refine Edge (tak jak przy różdżce). Tutaj możemy korygować utworzoną selekcję: wygładzenie, wtapianie itp. (opcje omówione powyżej).

Podobnie jak w różdżce, do narysowanej selekcji można dodawać kolejne fragmenty- lgm+ klawisz Shift i rysujecie kolejną selekcję (przy kursorze pokaże się +) lub Add to Selection . Jeśli jednak stwierdzicie, że jakiś fragment jest zbędny to z wciśniętym Alt’em rysujecie selekcję na obszarze, który ma zostać odjęty od „starej” selekcji (przy kursorze pokaże się -), lub Subtract from Selection .

http://3dweb.pl/retusz_bizuterii1.html

 

Obróbka zdjęć. Photoshop. Szparowanie, wycinanie tła 4.

Często szparowania wymagają przedmioty, w których konieczne są idealnie równe krawędzie. Dobrze jest przy tym posłużyć się gotowymi „kształtami” selekcji takich jak Rectangular Marquee Tool  lub Eliptical Marquee Tool  . Wybieramy potrzebny kształt z menu podręcznego i trzymając lgm przeciągamy w pobliżu krawędzi wycinanego przedmiotu. Zwalniając przycisk kończymy rysowanie. Jeśli będziemy wyznaczać selekcję mając równocześnie wciśnięty Shift to uzyskamy kwadrat lub koło w zależności od wybranej selekcji. Jeśli będziemy kontynuować rysowanie selekcji z Shift’em to zaczniemy dodawać selekcje do siebie. Z wciśniętym Alt’em- odejmujemy jedną od drugiej. Trzeba się też upewnić, że w górnej belce jest zaznaczona opcja New Selection (opcje selekcji opisane powyżej). Selekcja Eliptical Marquee Tool  sprawdza się zwłaszcza przy szparowaniu biżuterii- pierścionków, obrączek, koralików itp. Oczywiście rzadko się zdarza, że wyznaczony kształt od razu idealnie się pokrywa z krawędziami przedmiotu ale można to jeszcze edytować. Mając wyznaczoną selekcję klikamy pgm i z listy wybieramy Transform Selection lub w menu głównym: Select-> Transform Selection. Pokaże się ramka wokół naszej selekcji, którą możemy dowolnie przekształcać. Na tym etapie najczęściej przydaje się lekkie dopasowanie, które możemy uzyskać trzymając wciśnięty przycisk Ctrl i ciągnąc za wierzchołki prostokątnej selekcji. To samo możemy wybrać za pomocą menu głównego: Edit->Transform->Distort. W Edit->Transform można znaleźć jeszcze inne opcje do przekształcania naszej selekcji takie jak: Scale (skalowanie), Rotate (obrót), Skew (pochylanie), Perspective (odkształcanie perspektywiczne), Warp (odkształcanie w dowolnym kierunku), Flip (odbicie w pionie lub poziomie). Oczywiście modyfikując naszą selekcję musimy wybrać najpierw Transform Selection (jak wspominałam wcześniej) w innym przypadku to wyselekcjonowany obszar zdjęcia zostanie poddany transformacjom a nie selekcja.

Pamiętajmy, że zbytnie odkształcanie Warp’em może spowodować powstanie brzydkich, nierównych krawędzi przy wycinaniu, więc chociaż jest to fajne narzędzie trzeba to robić z „czuciem”. Jeśli już uzyskaliśmy pożądany kształt to zatwierdzamy nasze zmiany na górnej belce . Jeśli wyznaczona selekcja jeszcze nas nie zachwyca to możemy ją jeszcze troszkę poprawić. W Menu głównym wybieramy Select->Modyfity. Pokaże się lista z różnymi opcjami do modyfikacji kształtu selekcji. Border- utworzy obramowanie o dowolnej szerokości, Smooth- pozwoli wygładzić krawędzie, Expand- powiększy obszar, Contract- zmniejszy, Feather- ładnie wtopi nam brzegi. Klikamy ok. i gotowe. Jeśli zamierzamy ponownie wykorzystać selekcję to warto ją sobie zapisać. W menu głównym wybieramy Select->Save Selection, pokaże się okienko Save Selection, gdzie nazywamy naszą selekcję (Name) i klikamy ok. Można to też zrobić klikając pgm i wybierając Save Selection. Teraz możemy ją wczytać w dowolnym momencie wybierając w menu głównym Select->Load Selection i wybierając nazwę selekcji w liście Channel. Jeśli chcemy odselekcjonować to klikamy Ctrl D, lub pgm i Deselect, lub w menu głównym Select->Deselect. Mamy już ślicznie zaznaczony kształt, ale żeby nie wycięło nam zawartości selekcji, tylko to co na zewnątrz, to klikamy pgm i wybieramy Select Inverse lub wybieramy w menu głównym Select->Inverse- to odwróci naszą selekcję. Klikamy Delete i wszystkie niechciane fragmenty lub tło zostaną ładnie usunięte.

http://3dweb.pl/retusz_bizuterii3.html

                                                                                                 ...cdn, gdy przyjdzie wena

  
 zlecenie | renowacja | rekonstrukcja | retusz zdjęć | korekcja zdjęć | fotomontaż zdjęcia | renowacja fotografii | usługi | obróbka zdjęcia | szparowanie | retusz twarzy | photoshop | retusz | retusz fotografii | sesja ślubna |  |  | fotomontaż tło |  |  |  | retusz twarzy | prezent | usunięcie zmarszczek |  | katalogi |  | poprawa kontrastu | retusz modelka |  |  |  |  |  |  |  |  | fotografia ślubna |  |  |  | katalog | zdjęćia reklamowe | 

Kontakt:
e-mail: post@3dweb.pl
tel: 505 208 310